Avatar uživatele
bolak

Co se vyplatí pěstovat na zahradě?

Kdybych se rozhodl příští rok na zahradě pěstovat nějakou plodinu a prodávat ji potom na nějakým veřejným trhu, co se vyplatí nejvíc tady v ČR pěstovat/prodávat vzhledem k době růstu a místu který ty plodiny potřebujou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kapka, johana 56, briketka10, marci1 před 3888 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Třeba česnek, ten čínský nemá ani sílu ani vůni, jako ten náš český. Uvítalo by to jistě hodně lidí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Myšlenka o pěstování česneku je jistě zajímavá, ovšem tato rostlina je poměrně náročná na výměru i složení půdy, je třeba vynaložit vyšší náklady na sadbu a ošetřování během vegetace. Má dlouhé vegetační období a výnos výrazně ovlivňuje vývoj počasí od října do července.
Osobně bych doporučoval vyzkoušet ve velkém pěstování ranného hrachu na zeleno – lusků sladkých odrůd při fázovém výsevu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

jestli tě baví práce, vysaď ořechy, vlašské papíráky ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

marihuanu:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Rajčata, okurky, papriky, musíš mít ale skleník.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Pouze to co ti složení půdy a poloha pozemku umožňuje. Máme hafo rajčat, ale syn je ve větší nadmořské výšce asi 30km od nás a tam ani náhodou. Hlavně brambory.

Dodej rozbor půdy, polohu pozemku, co se pěstuje na sousedních pozemcích a můžeš dostat přesnou odpověď. Mám strašně rád hezké lidi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

můj soused pěstuje kanadské borůvky
jsou velké a moc dobré já mám malý
pozemek, kdybych měla větší, tak bych
do nich určitě šla nejsou vůbec náročné ..
http://www.fo­toflora.cz/se­arch.php?rsve­likost=sab&rstex­t=all-phpRS-all&rstema=13&strom­hlmenu=8:13

před 3888 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

zajímavý, a klik na tom tak trhne? ono na zahradě 20×15, z toho by asi stejně moc borůvek nebylo, nebo jo?

před 3885 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Samba: tak velkej skleník by se mi určitě nevyplatil :) já hledám nějakou potravinu, kterou bych posázel celou zahradu, aby mě to vyneslo co nejvíc..

samozřejmě musel by to potom někdo chtít koupit, to je základ ;)

před 3888 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

tak víno, nevim, kde bydlíš…

před 3885 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

doma :)

před 3885 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

marci1: to jo, česnek je drahej a nepotřebuje moc prostoru, dobrej nápad

před 3888 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Když už jsme u toho, jak dlouho roste česnek?
A sázej se normálně ty stroužky, je to tak?

před 3888 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iwrana

Nejlepší je sázet česnek paličák,to je takový nafialovělý.Sází se stroužky a aby byly pořádné hlavičky tak na podzim,protože nasázený zjara moc nenaroste.Sází se v říjnu.Někdo ho ještě kvůli nemocem nejprve namoří.Mrkni na nějaký zahrádkářský článek o pěstování česneku.Ale jeho pěstování je jednoduché a prodává se pořád za velké peníze.A nežerou ho slimáci jako skoro všechno.

před 3888 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

a když ho dám na podzim, tak bude teda ke sklízení kdy asi zhruba tak? a půjde to teda asi jednou za rok, víckrát ne, co?

před 3888 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek