ryblcoul

pěstování broskev

kdy a jak prořezat broskev

Odpovědi
ivca11

Stromy prořezávejte koncem zimy nebo velmi brzy na jaře, dříve než začne sezónní růst. Základy prořezávání ovocných stromů jsou následující (v tomto pořadí):

  1. Odstraňte odumřelé, poškozené větve nebo ty, které se navzájem odírají.
  2. Odstraňte výmladky a vlky. Výmladky jsou miniaturní stromy, které vyrůstají z kořenů stromu u jeho základny nebo o několik kroků dále a vypadají deformovaně.
  3. Odstraňte všechny větve, které rostou příliš nízko nebo jsou výrazně zastíněny jinými větvemi.
  4. Nakonec odstraňte větve, které vám pomohou dosáhnout konečného požadovaného tvaru a vzrůstu. Cílem je umožnit přístup slunečního svitu k maximálnímu možnému počtu větví, protože ty potřebují slunce k produkci ovoce —ovoce ve stínu neroste !

Zdroj: http://www.fis­kars.com/conten­t/Garden_cs_CZ/gar­den/gardening/pru­ning/pruning/how+to+pru­ne+a+fruit+tree