Axiomy

Jak správně zahrát tyto pomlky?

Jedná se o notový zápis pro kytaru, je to 4/4 takt,v prvním taktu nad hlubokou celou notou E je půlová pomlka a pak následuje půlová nota H. V druhém taktu je hluboká půlová nota E a nad ní je čtvrťová pomlka, pak následuje čtvrťová nota H a znovu hluboká půlová nota E, nad kterou je čtvrťová pomlka, za kterou následuje čtvrťová nota H. Kolik dob tedy znějí jednotlivé tóny a pomlky v prvním a druhém taktu? Díky.
Odkaz na jpg: https://ctrlv­.cz/uRz0

Odpovědi
isteron

Lepšie by bolo, keby si nakreslil ten akord na notový paper, odfotil a poslal na web. To by bolo presnejšie a zrozumitelnejšie.

xxx3

jde o to, že rytmus ve 2. taktu je vlastně dvojnásobným zrychlením toho, co je v 1. taktu. Jestli jsi samouk, vřele doporučuji najít si učitele a ušetříš opravdu hodně času.

VojtaPa

Ahoj :) Je to tak, že v té notové osnově jsou zapsány dva hlasy. Horní a nezávisle na něm dolní. Zatímco ta celá nota E začíná už na první dobu tak je v horním hlase půlová pomlka a to znamená že nota H se k ní přidá až na třetí dobu.
Jsou to vlastně dva hlasy a lze si je představit jako bas (dole) a melodii (nahoře).

Axiomy

Vztahu mezi taktem a hodnotami not rozumím, byť jsem samouk, ale neštymují mi ty pomlky v druhém taktu. Zahraji půlový tón E, tedy bude znít dvě doby, co přikazuje ta čtvrťová pomlka nad tím tónem? Že bude znít jen jednu dobu a jednu dobu bude trvat pomlka ?

xxx3

ta čtvrťová pomlka patří k hlasu, který je nad tím drženým E. Jinak řečeno, ve chvíli, kdy jedním prstem zahraješ tón E, tak v tu stejnou chvíli se „hraje“ ta pomlka a následující dobu ta čtvrťová nota. Pod tím vším zní na dvě doby ta půlová.
Ale opravdu, najdi si učitele. Když si začátečník klestí cestu hudební teorií, tak jen zbytečně pracně objevuje objevené.

Axiomy

Bezva! Díky moc.

Axiomy

https://ctrlv­.cz/uRz0 jedná se o druhý řádek. :)

Axiomy

Má na to tahle stránka nějaký nástroje? Případně mi napiš nějaký rychlý způsob a udělám to.

Dochy

https://ctrlv.cz/

chachar1922

leteckaposta.cz například
pošli, si to zkusím zahrát :D