Kapicka

Jak správně vypočítat tuto rovnici?(Rovnice o dvou neznámých)

Dobrý večer,potřebovala bych od vás radu.
Jak vypočítat rovnici o dvou neznámých jestliže pod sebou nejsou stejná písmena?Tedy např.
3b-2a=35
6a+8b=-20
Rovnice umím,ale vždy jsem se setkala s příklady,které měly už pod sebou ty písmena stejná.Nevím jak to vypočítat dosazovací metodou.Poradíte mi?Předem moc děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Jestli jsem správně pochopil, o co ti jde, pak si uvědom, že sčítání je na množině reálných čísel komutativní… 😉 Jednodušeji řečeno – klidně si ta „písmena“ vrámci rovnice přehoď, výsledek se nezmění.
3b-2a=35 -> –2a+3b=35
6a+8b=-20 → 8b+6a=-20

Další odpovědi
Emefej

Pokud pro vyřešení soustavy dvou rovnic pořebuješ mít něco pod sebou (což rozhodně není nutné), tak si jednu z rovnic uprav a pod sebe to dostaneš.

Zdroj: http://www.ma­tematika.cz/sou­stavy-rovnic

bolak

Nevím co přesně psal mowla, takže možná budu psát to samý, ale na tom jestli jsou nebo nejsou POD SEBOU stejná písmena přece nezáleží, i neznámé jsou přece čísla, vždyť o to v rovnicích jde, vypočítat jakým číslem se má nahradit která neznámá, a v závěru ti pak vyjde třeba 45 – 10 = 35 a je přece jedno jestli je to 45 – 10 (3b-2a) a nebo 10 – 45 (-2a+3b), pořád to bude těch 35.
Doplňuji:
oprava :) –10 +45

anonym

Prosím ´mazatele´ o info, v čem byla má odpověď na tuto otázku závadná – obsahovala pouze skutečnost, že sčítání je nad množinou reálných čísel komutativní – tedy fakt, že je možné ´prohodit´ jednotlivé sčítance aniž se změní hodnota součtu…