coolibrik

Jak správně používat „voňavku“ v tomto letním horkém počasí?

Nechci smrdět jako prostitutka a zároveň nechci smrdět potem. Kolik „střiků“ z flakónku (EDT tedy tzv. „toaletní voda“) a na jaké místa na těle doporučujete???

Nejlepší odpověď
Dochy

Osprchuj se a vem si čisté oblečení. Pak minimálně půl dne s největší pravděpodobností potem smrdět nebudeš. Přebíjet mizernou hygienu voňavkou je na zabití (s tou hygienou prosím bez urážky, chápu že člověk má nějaké povinnosti a dostává se i do nečekaných situací). Pokud se v přeplněném autobuse sejdou 3 babky, každá s jinou zbraní „proti smradu“ a člověk se dostane mezi, je to na zabití.
Můj názor je, že voňavku by okolí nemělo výrazně cítit. Klidně můžeš tvrdit, že jako chlap tomu nerozumím. OK 😉 Jednou na studiích jsem potkal kamarádku na schodišti, kde široko daleko nikdo nebyl. Když jsem k ní přicházel jen na okamžik jsem ucítil nějaké květiny a pak nic. Tak mi to nedalo a zeptal jsem se jí abych měl jistotu. Tohle je podle mně správně aplikovaná voňavka. Podrobnosti jak to udělala neznám, podle mně „méně je více“. Bohužel spousta žen voňavku používá jako zbraň. Aha… jako zbraň to je vlastně normální, ale ony ji používají jako zbraň hromadného ničení 😉

Moje definitivní odpověď na Tvou otázku je max jednou. A kam? To nechám radši na Tobě, já bych byl pro někam pod oblečení aby se účinek prodloužil.

Další odpovědi
darkmann

Podle mého názoru většina diskutujících vůbec nepochopila tvůj dotaz. Já ano, takže se podělím o své zkušenosti, které můžeš uplatnit v těchto letních dnech (na ty chladnější dny v roce si už předpokládám přijdeš sám)

  1. Místo EDT si kupuj EDP (i přes vyšší požizovací cenu je EDP nakonec levnější než EDT)
  2. Pamatuj, že jsi originál, takže buď originální a vol vůně, které jsou v našich končinách originální (pokud chceš však vy*oustat zlatokopku použij vůni, která je komerčně „provařená“ a určitě na ni dotyčná sedne jako vosa na sladké)
  3. Předpokládám však, že vyhledáváš originální ženy, takže doporučuji zvolit originální arabské vůně

3a) Hlavní složkou evropských EDP je alkohol a v těch arabských je nosnou složkou olej
3b) Arabské parfémy jsou v lepším ekonomickém poměru cena/výkon než ty evropské plus máš zdarma originalitu

  1. Jeden střik na levou paži a jeden střik na pravou paži (tam kde ti bere doktorka krev) a o ostatní už se postará kinetika rukou při chůzi nebo při konverzaci s dámou 😉

A „fičůrka“ na závěr, která neuvěřitelně funguje. Kup si jeden ženský EDP, který ti strašně voní a dej si jeden střik na levé lýtko nohy (pokud si levák místo kevého lýtka si dej jeden střik na pravé lýtko nohy). Prý se tomu říká vrstvení nebo tak nějak a víc by ti k dopadům této aplikace asi řekl Sigmund Freud 😁

zjentek

Mně se osvědčil jeden střik na tepnu levýho zápěstí a vzápětí se vlhkým místem dotknout levé krkavice a totéž na druhý straně. Čili dva střiky na čtyři tepny a pokud seš pružný jako kolibřík tak můžeš taky z levý na pravou a naopak. ((;

Savier

Dochy: Parádní odpověď

coolibrik

Savier: Perfektní odpověď? Takže Dochy doporučil jeden „střik“ z flakónku (to je podle mě do tohoto počasí s atypickou vlhkostí vzduchu málo, když uvážíš, že EDT má jen 5–15% vonných esencí) a vybrat nějaké místo pod oblečením? Jako chceme kolem těla rozvinout vůni parfému nebo pod oblečením „zapářku“?

Dochy

Ještě jedna věc. Pokud si dobře pamatuju, ono je tam sice toho nesmyslu méně, ale ono se to vážně stříká. Jestli si dobře pamatuju (osobní zkušenosti se spíše vyhýbám) tak skutečné parfémy (trochu koncentrovanější) se dříve ani nestříkali, ale např. se nanesla jedna prťavá kapička tyčinkou vestavěnou v uzávěru. Tehdy ještě dámy věděli jak s parfémem zacházet, ne jako teď kdy toho v sefoře koupěj litr.
(já vím, je z toho snát silné negativní zabarvení 😉 ale mně silnější pachy opravdu dělaj potíže)

Dochy

Jakou zapářku? V tom jednom střiknutí toho snad nebude litr. Hele, klidně se mnou můžeš nesouhlasit, klidně sem dej svoje argumenty. Podle mně je nadužívání voňavek zlo a bohužel v MHD je to často cítit opravdu… no tak jaks naznačila v otázce. A pořád lze najít dost míst na těle, kde to bude částečně kryté pod oblečením a přesto se to nebude pařit. Opravdu jsem nemyslel stříkat to pod kalhotky nebo tak něco 😉
Uznávám, že můj názor na voňavky může být pro dámy poněkud extrémní a pokud je dáma dostatečně daleko, tak to klidně mohu respektovat. Ale jako člověk, který mívá občas problémy s bolestí hlavy mohu potvrdit, že než se v MHD potkat v létě s těma babčama co popisuju, radši bych se postavil vedle toho nemytého bezdomovce co jezdí v zimě v tramvaji sem a tam aby nezmrzl.

zjentek

Dochy souhlas, vonět se má decentně, tečka 🤷‍♂️