Löwe

Jak správně napsat adresu?

Potřebuji poslat dopis, ale váhám jak správně napsat adresu. Jedná se totiž o část obce. Dám příklad, je obec X a má část obce Y, kam potřebuji dopis poslat, měla by tedy následující adresa vypadat takto?

Jméno Příjmení
Y 48
PSČ Y

nebo bych měl adresu napsat takto:

Jméno Příjmení
Y 48
PSČ X

Nejlepší odpověď
Pepa25

Vezmu oficiální vzor pošty:
Poštovní adresa zásilky adresované do obce, ve které nesídlí adresní pošta:

Vážená paní
Marie Kousalová
Roprachtice 129
513 01 SEMILY

Zdroj: https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/jak-spravne-nadepsat-zasilku

Další odpovědi
Drap

Pokud má ta část své PSČ, tak na tu část.
Pokud část nemá své PSČ, což je pravděpodobnější tak můžeš napsat
jméno příjmení
x- část y
PSČ

Filip84

Každé číslo popisné, nebo orientační, prostě každé místo, má svůj poštovní kód, protože každé číslo nějaké náleží do nějaké ulice, ať už pojmenované nebo nepojmenované, a ta do nějaké obce.

Poštovní kód přiděluje ČTU a vůbec nemá co dělat s ukládací poštou, nebo doručovací poštou.

Použij tuto aplikaci

https://www.pos­taonline.cz/vyh­ledat-psc

zadej do ní adresu a doporučený formát adresy Ti to vypíše.

Já to píšu stylem

Jméno, příjmení, obchodní název
Jméno budovy
Popisné číslo (orientační číslo), ulice, číslo patra, dveří atp. (např. #2.12)
Vesnice
Obec
Adresný poštovní úřad, kód státu, poštovní kód
Adresný stát

vždycky všecko bez problému došlo. Formát adresy je doporučený.