dust8

Jak spolehlivě zastavit akutní až vodovou rýmu?

Odpovědi
aliendrone

https://www.ma­gistra.cz/cs/pro­dukt/olynth-01-nosni-sprej-10ml?sid=878&_=m-46

paul1

Mně dobře funguje vyplachování nosu fyziologickým roztokem.
Fyziologický roztok pro vyplachování nosních dutin:
do 1 litru vody 9 g kuchyňské soli, t.j. cca jedna zarovnaná polévková lžíce
Do dutiny v nosu se dá dopravit tzv. néti konvičkou, mají ji v lékárnách, ale je poměrně drahá. Pro tento účel ale stačí i obyčejné injekční stříkačka. Nabere se do ní cca 1/2 objemu, nakloní hlava a roztok pomalu vstříkne.