nyja

Jak souvisí dějepis s ekonomikou?

Odpovědi
Akzeret

Podle mě jak se vyvíjela lidská společnost, tak se v souvislosti s tím vyvíjela ekonomie (maso za vejce – maso za peníze). Takže pro pochopení vývoje ekonomie je potřeba znát historii, abychom si uměli dát dohromady dva a dva.
Také je důležité vědět, proč se co v historii stalo, protože pak můžeme předpokládat, co lidi vedlo k nějaké ekonomické změně, a tak třeba do budoucna vytvářet nějaké hypotézy, jak by to mohlo dál vypadat.
Snad jsem to napsala srozumitelně ;)

NikkiHeat

Co třeba dějiny ekonomie? Vývoj ekonomie jde ruku v ruce s vývojem společností – lidstva. Troufnu si říct, že právě za vývojem dějin a různých událostí jsou finanční a mocenské nástroje a různé ekonomické principy.