Tiger Gamer

Lze přestoupit na jinou školu týden před začátkem prázdnin?

Dobrý den v 9 třídě jsem se rozhodl jít na celkem prestižní školu v ostravě kratochvílovu. Problém byl že jsem byl puberťák který neměl absolutně jasno kam chce jít , šel jsem tam jen kvůl toho že je prestižní a že se tam pracuje s počítači. Teď je ale týden před začátkem druhého roku a došlo mi co chci dělat.Toužím být architektem, stavět domky, kreslit výkresy..A to je uplně něco jiného než programování a tak(které mě vubec nechytlo a nebaví). Chtěl by se zeptat je možnost takhle asi týden před novým rokem přestoupi, popř jak se to dělá a musel bych zas do prváku nebo jde i rovnou do druháku ?Předem děkuji všem za odpověď. Černík

Nejlepší odpověď
anonym

Lze přestoupit i během roku…
😉
Každopádně – nejdříve (co nejdříve) kontaktuj ředitele školy, na niž chceš přestoupit a jeho se zeptej na podmínky přestupu (např. rozdílové zkoušky) a zda by vůbec k takovému přestupu svolil. Respektive – úplně nejdříve se domluv s rodiči, s přestupem musí jako první souhlasit oni – a musí ti jej ´vyjednat´.

Další odpovědi
da ny

Při studiu architektury (i stavební) budeš především a hlavně potřebovat výpočetní techniku!!! Pokud tě to vůbec nebaví, můžeš mít problém i při studiu VŠ.
Syn mé kolegyně na SŠ stavební nenarýsova během studia jediný nákres, vše jen na PC.
…. „zdá, že značná část uchazečů nebývá dobře připravena na praktickou část talentových zkoušek a nedostatečně se orientuje v dějinách architektury“…. – citace z nabídky přípravných kurzů pro studium na VŠ.
http://www.fa­.vutbr.cz/files/stu­dium/seznam_pred­metu_bakal1415­.pdf

zzzzz

Pokud vím, tak Kratochvílka je prumka, a ty chceš zřejmě na gympl???, tam budeš muset buď do prváku, nebo udělat rozdílovky, jsou tam úplně jiné předměty.

Nebo chceš na stavební prumku?

S Mowlou souhlas první řeš rodiče, pak školu:-)))