zjentek

Jak snížit hladinu oxytocinu v krvi?

Jak zbavit tělo nadměrného množství oxytocinu!

Nejlepší odpověď
Drap

Je mi sice záhadou jak jsi zjistil že máš nadměrné množství oxytocinu. Ničemu by to nevadilo. Pokud ho chceš přesto snížit, tak nejsnadnější cesta je za pomoci sexu.

Další odpovědi
marci1

Zřejmě zvýšením testosteronu. Je nutno, aby testosteron a oxytocin byly v rovnováze.

„Přebytek oxytocinu skrze různé procesy v těle snižuje hladinu testosteronu. S poklesem hladiny testosteronu klesá také jeho energie, síla vášně a intenzita libido. Zvýšená hladina testosteronu je schopna potlačit oxytocin a vasopresin. Proto lidé s vysokou hladinou testosteronu méně vstupují do sňatků a jsou méně schopní udržovat dlouhodobé vztahy. Testosteron a oxytocin mají opačný vliv na různé životní procesy a situace. Nadbytek testosteronu blokuje péči a pocity, zvyšuje agresivitu, potlačuje schopnost reagovat na sociální signály a koreluje s psychopatickým typem chování. Samozřejmě, tyto hormony nejsou úplně v rozporu. Existují určité oblasti, kde oxytocin a testosteron účinkují společně: agrese, plodnost, přitažlivost, zvýšení nálady, ochranný účinek na některé systémy organizmu“.

https://www.e­mocnifitness.cz/cla­nek/testosteron-oxytocin

„Oxytocin a muži:
U mužů oxytocin působí trochu jinak než u žen. Chci se s vámi podělit o zajímavý výzkum, do kterého byly zařazeny 2 skupiny mužů:
svobodní muži bez partnerek a
muži, kteří žili ve spokojeném partnerství
Obě skupiny doslali intra-nasálně oxytocin (dýchli si oxytocinu) a měly se setkat s neznámou atraktivní ženou. Ukázalo se, že muži ze skupiny 1 byli při prvním setkání k ženě fyzicky blíž o 10–15 cm než muži z druhé skupiny. To potvrzuje, že spokojené muže, kteří mají dostatek oxytocinu, nepřitahují jiné ženy. Jinak řečeno, oxytocin podporuje setrvávání v monogamním vztahu.
Výzkum provedený v Německu zjistil, že oxytocin u mužů způsobuje to, že se jim jejich partnerky zdají být atraktivnější než ostatní ženy. Vedoucí výzkumu Dirk Scheele z University v Bonnu říká: "Když muži dostali oxytocin místo placeba, odměňovací systém v jejich mozku začal být velmi aktivní, když se dívali na své partnerky. Hodnotili je jako mnohem atraktivnější než jiné ženy. Nicméně, tenhle hormon, který se uvolňuje když se objímáme nebo líbáme, rozhodně neudělá to, že by kolegové v práci nebo cizí lidé v očích mužů vypadali lépe či přitažlivěji.“

https://www.e­mocnifitness.cz/cla­nek/oxytocin

aliendrone

Jednoduchý a rychlý způsob? Co třeba ředění? Vypusť 1–2litry krve, doplň fýzákem (aby ti nebylo moc zle) a tradá do kamenolomu. Jeslti tě roupy nepřejdou, tak opakovat, jen fýzák vynech. ;) :D :D

Kepler

A proč, proboha? Tak mi něco daruj, já toho hormonu lásky mám nedostatek. KAŽDÝ ho má nedostatek!

zjentek

Keplere, každý OČIVIDNĚ ne! (;

Kepler

Na světě je málo lásky, to ti potvrdí i taková kapacita jako marci. Nikdy jí nebude dost!

zjentek

Souhlas, samo sebou. Teď jde o to, jestli v případě mý otázky šlo o SNÍŽENÍ ÚROVNĚ LÁSKY. Tos mne zviklal… Ale dostal jsem gut ajdíju formou rady od aliendrona a ta je kolikrát NADE VŠE! HEČ (;

zjentek

Drape, to nepomáhá!

zjentek

…Jinak je to jednoduché- oni (věda) teď nově ze závislosti na sexu viní právě oxytocin!