flodur

Jak skladovat včelí med?

Jak a kde skladovat med aby nezcukernatěl?Díky!

Nejlepší odpověď
annas

Už jsem asi dvakrát odpovídala, kvalitní med, především květový, zcukernatí. Aby si udržel svou konzistenci, je dobré ho pastovat.

Další odpovědi
BEAES

Já ho mám ve skleněné dóze ve skříňce v kuchyni, nikdy se nezkazil, případná cukernatost není na závadu, stačí rozehřát ve vodní lázni a je zase tekutý.

panenka

Vysoký obsah cukrů v medu má samokonzervační účinky, nicméně doporučujeme skladovat med v uzavřeném obalu (sklo, keramika, nerez kov…) při teplotě do 25 ˚C a relativní vzdušné vlhkosti do 70 %. více o medu zde v odkaze

Zdroj: http://www.ke­ramka.cz/med-info.html

mosoj

Annas za mě odpověděla. Jenom jsem si nemohl vzpomenout jak se říká tomu pastování, už jsem chtěl napsat „našlehat“.