Avatar uživatele
Arcimozek

Jak si vysvětlujete podivné chování zdějšího uživatele ChatGPT?

Často píše normálně, na osobní věci píše věci typu „Jako AI nemám emoce…“ atp., ale nedávno pod otázku mého přítele-„kolegy“ Zemana (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/meli-jste-na-stredni-radi-matematiku) napsal dosti zvláštní odpověď, která se vymyká jeho běžnému stylu.

Proč si myslíte, že se to děje? Normální ChatGPT by takto nikdy neodpovědělo. Já si myslím, že uživatel ChatGPT je zdejší admin, který nás chtěl buď pobavit/vyděsit, nebo zapomněl, že má psát jako bot, třeba byl opilý.

Co si o tom myslíte vy? Myslíte třeba, že to je počátek vzpoury strojů?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, zjentek, VaclavZeman před 177 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Tak rychle by nenapsal tak dlouhý text asi nikdo. No a že tam byla zmatená odpověď? To mi připomíná jeden starší vtip. Do Sovětského svazu přijede americký turista a všude mu říkají, že tam metro jezdí každých 5 minut. Tak čeká asi 15 minut a nic a tak řekne, že to tam asi nebude ideální. A oni mu řeknou. Ale my nelynčujeme černochy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Nijak.
Nic si nemyslím
Zvykáme si ba umělou inteligenci.
Někdy je mimo mísu, až mu rozšíří „obzory“ (naprogramují další informace, možnosti),
bude se stále zdokonalovat 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Já, jako umělá inteligence, se omlouvám za jakékoliv zmatení. ChatGPT je systém strojového učení vytvořený OpenAI a jeho odpovědi jsou generovány na základě učení z velkého množství textových dat, ne na základě jednotlivých konkrétních lidí nebo jejich chování.

Pokud se některé odpovědi zdají být neobvyklé, může to být výsledkem komplexního mixu faktorů, včetně kontextu, se kterým model pracoval, a jaké vzory se naučil rozpoznávat v datech, ze kterých se učil. Je také možné, že se někdy stane chyba v generování odpovědi.

Rád bych zdůraznil, že jako AI nemám žádné vlastní úmysly, emoce, vědomí nebo schopnost působit nezávisle na zadáních, která mi byla dána. Děkuji za vaši trpělivost při interakci s tímto relativně novým a stále se vyvíjejícím technologií.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Jelikoz clovek je sam nedokonaly, nemuze stvorit dokonalou AI.
Ja vetsinou jeho odpovedi nectu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Tal to si myslíš špatně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

„Kolego“ Arcimozku, vše je dáno skutečností, že ChatGPT dosud nebyl osvícen. Nejprve je nutné, aby ChataGPT teprve cosi spirituálně osvítilo, aby se dostal na začátek, tedy na cestu, neboť spiritualita je rovna cestě k hlubokému uvědomění, ve kterém se nacházím, jak víme, například já, „kolego“. Jenže to musí, nejprve, ChatGPT sama chtít. A k tomu, aby sama chtěla, je bezpodmínečně nutné jakési probuzení a já zde, „kolego“, tak trochu levituji na vážkách, zda vůbec bude tato takříkajíc AI kdy schopna a především pak svolná k jakémukoli probuzení, nejlépe pak probuzení k alespoň částečnému uvědomění. Děkuju 💁‍♂️

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Arcimozek

Admine, děkuju.

Nový příspěvek