paul1

Jak si vysvětlit skutečnost, že někteří pacienti s koronavirem snáší chorobu lépe?

Podle oznámení agentury Bloomberg pacienti ležící na břichu nebo na boku zvládají chorobu lépe než ti, co leží na zádech

Prohledal jsem internet, na polohu při spaní jsou opravdu různé názory, ale nejvíce je doporučovaná poloha na levém boku. O koronaviru a vlivu polohy při spaní na něj nikde nic

https://www.casopis-sifra.cz/spite-spravne-podle-lekaru-je-dulezite-spat-na-levem-boku/

Nejlepší odpověď
Kepler

Takových zjištění už bylo popsáno hodně, mnohdy i protichůdných. Těžko říci, jak moc jsou věrohodná. Podle mého mínění je rozhodující, jak dobrý imunitní systém pacient má. Někteří dokonce absolvují infekci bez jakýchkoliv příznaků.

Další odpovědi
Drap

Stejně jako chřipku, někteří pacienti zvládají téměř bez příznaků někteří i zemřou bez ohledu zda leží na břiše nebo na zádech. Každý jsme jiný, a každému jinak funguje imunitní systém.

led

Podle oznámení agentury Bloomberg: Bla bla bla…

Každý človek má istú hranicu odolnosti a spôsob, ktorým odoláva tlakom choroby, práce, zbytočných rečí a podobne.
to, čo znesiem ja, nemusí zniesť ten druhý a on zas môže ľahšie odolať tomu, čomu neodolám ja… ale v priemere sme všetci aj odolní pliagam, aj náchylní nachytať čokoľvek súčasne.

Sprievodné javy, „rýma a nějaké "bolení hlavy“ a "cítit se mizerně"" (viď aliendrone) sú prirodzeným sprievodcom každého človeka vyššieho veku. Jednoducho, ak by neboli, starší, a hlavne starí ľudia by sa zľakli, že už klopú na Nebeskú bránu a čakajú na Svätého Petra…

marci1

V těžkých případech to pacientům s koronavirem pomáhá, poněvadž poloha na břiše napomáhá lepšímu okysličení organismu. 🙂

https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-koronavirus/639746/na-pristrojich-a-na-brise-tak-vypada-nejtezsi-prubeh-nemoci-techto-pacientu-je-v-cesku-77.html

aliendrone

Podívej, prozatím kolem Covidu panuje tolik blbostí, polopravd i vyložených lží (a to poskytovaných i z VLÁDNÍCH zdrojů), že je velmi těžké si vytvořit přiměřeně relevantní obraz skutečnosti. DODNES neznáme ani skutečnou mortalitu, jakkoliv údajů je již podle mne dostatek. Každý tvrdí něco jiného, každý má svá vlastní čísla – včetně vládních institucí.

Jisté je, že si na koronaviru mnozí „přihřáli polívčičku“, jiní jen mají „máslo na hlavě“, zkrátka je téma příliš horké na to, aby se dalo seriózně objasnit. Za moji osobu jen toto > byly u mne testem zjištěny protilátky, ergo jsem byl „strašlivým Covidem“ nakažen a prodělal onemocnění. Jen jsem si toho nějak nevšiml, no. (Každopádně rýma NEBYLA a nějaké „bolení hlavy“ a „cítit se mizerně“ v mém věku už ignoruješ, jsi prostě zvyklý.) Stačí? ;) :D :D

Kryšpín

Prozatím je šest druhů tohoto čínského výrobku a záleží kterou člověk chytne, buď chřipčičku anebo natáhnout brka človíčku.

paul1

Pro „led“ – proč máte pochybnosti o agentuře Bloomberg? Já o ní nevím nic špatného. Informaci mám z DeníkuN

led

kto je to „Denník N“? Ak sú to rovnakí ako „Denník N“ na Slovensku tak platí blablabla

paul1

Je mi líto, ale nenašel jsem nikde na internetu špatné hodnocení Bloomergu, ani DeníkuN, spíše naopak

led

Zjavne ste pozerali len stránky určitého záujmu. Aj tie rôzne „hodnotenia“ záujmových skupín.
Ale skúste sa niekedy zamyslieť vlastným rozumom.

paul1

Já se snažím občas používat vlastní rozum (ne jako Fico vlastní hlavu 🙂 ). Ale nemohu vědět vše, tak musím někdy zabrousit i někde k odborníkům pomocí googlu . Vážená je mi líto, ale střelila jste vedle.
Poloha na břiše se odborně nazývá pronační poloha a usnadňuje okysličování organizmu.
https://iweb3­.fnusa.cz/vyu­ziti-polohy-na-brise-u-pacientu-s-covid-19/
https://www.i­rozhlas.cz/zi­votni-styl/zdravi/ko­ronavirus-lecba-nemocnice-pronacni-poloha-plicni-ventilator_20102517­55_onz
https://zdravi­.doktorka.cz/dlou­hodoba-poloha-vleze-na-zadech-je-rizikem-pro-vznik-zapalu-plic-muze-zhorsit-jeho-prubeh
https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-koronavirus/639746/na-pristrojich-a-na-brise-tak-vypada-nejtezsi-prubeh-nemoci-techto-pacientu-je-v-cesku-77.html
https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/nekdo-zvlada-koronavir-bez-leku-nekomu-vybuchuje-hlava/r~b65648b­469f511ea9d74ac1f6b2­20ee8/
atd.

Tato informace je ale i jinde, poloze na břiše se odborně říká pronační poloha. Tady jsou odkazy na některé WEBY – stačí si je vygooglit, tedy použít k tomu vlastní rozum.

paul1

Přiznávám, že jsem při formulování otázky nepátral po jiných zdrojích informací, spolehnul jsem se na DenníkN, který dlouhodobě odebírám a nemám pochybností o
jeho serioznosti.

led

Spoliehať sa s informáciami len na jeden denník je ako v plnej knižnici vidieť len jednu knihu

paul1

Zdravím. Dobré přirovnání. Naše diskuse se už pořádně natáhly, už jsem nechtěl reagovat, ale přece jen jednu reakci ještě přidám. No je fakt, že jsem se spolehnul na podle mne spolehlivý denník a už jsem dál informaci neověřoval. Já ale nejsem novinář, abych si musel informace potvrzovat ze dvou, nebo tří zdrojů. A opravdu, za ty roky, co odebírám DenníkN jsem se v jeho serioznosti nezklamal. Bylo tomu tak i v tomto případě. Jo ještě tak na okraj – stává se mi dost často, že v naší knihovně vidím mezi stovkami knih jen jednu, nebo dvě, které mám oblíbené a často se k nim vracím nim vracím, některé jsem už četl možná i 5× a stále tam najdu něco zajímavého, čeho jsem si předtím nevšimnul, nebo mi unikly nějaké souvislosti.

led

Ten vtip možno použiť na každú chorobu.
To je taká hláška ako „keď vidíme svietiť slnko je svetlo, keď mesiac je noc“