Kelt

Jak si vyměním tapetu na obrazovce?

Vybral jsem si nějaký námět a když na něj kliknu, je zde možnost volby – použít jako tapetu. Volbu potvrdím, ale tapeta, vzor na obrazovce je pořád stejný. Kde je chyba? Konkrétně si vybírám tento obrázek, který je zde https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Robert_Boy­le
Kde dělám chybu? Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Já to dělám tak, že si obrázek někam uložím, pak ho otevřu v XnView, klepnu na něj pravým myšítkem a zvolím NASTAVIT JAKO TAPETU. Mělo by to jít i v jiném prohlížeči.

Další odpovědi
aliendrone

Mno, PŘEDPOKLÁDÁM že obrázek nemáš uložený lokálně (na disku v PC). To je totiž podmínka (co kdybys po restartu nebyl připojen k síti). Některé programy to umí zařídit dobře, jiné s potížemi, tudíž doporučuji použít klasický postup Widlí na změnu pozadí.

  1. sosni obrázek do PC
  2. kurzor na PLOCHU, klikní PRAVÝM myšítkem (rozbalí se kontext. menu)
  3. vyber „Přizpůsobit“ (klikni levým myšítkem)
  4. po otevření okna „Přizpůsobení“ se ti zobrazí možnost „Pozadí“ (pokud ne, tak ji v panelu vyber)
  5. vyber možnost „Procházet“ a proklikej se až k obrázku, který chceš/vybereš. POZOR! Fungují formáty obrázků JPG, BMP, možná i jiné, ale NE VŠECHNY (kupříkladu WEBP ne, ten budeš muset před tím konvertovat)!
  6. Případně vyber některou z možností „Přizpůsobení“ obrázku (pod buttonem „Procházet“), ale já ti DŮRAZNĚ doporučuji obrázek upravit ručně v nějakém editoru. Ideálně na tebou používané rozlišení dle vlasatních požadavků (tak, aby se ti to líbilo).

Pochopitelně předpokládám, že máš W10, ale postup se od ostatních OS moc neliší (snad jen s vyjímkou možnosti přizpůsobení obrázku).
MLASK! I pajéchali!!! ;) :D :D

elkon

Je to snadné, ulož si obrázek ve vhodné velikosti. Pak otevři nastavení obrazovky a tam obrázek vyhledej a vyber.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.