VaclavZeman

Jak si vykládáte text písně Big in Japan?

Já kapelu Alphaville zbožňuju a miluju i cover od Guano Apes. Jak si ale píseň přebíráte vy? Já v tom vidím homosexuální prostituci. Ačkoliv je možné, že to má být o ženě, potom by se tedy jednalo o heterosexuální prostituci. A motto „Big in Japan“ se stalo známé celkově, to asi vnímá každý stejně. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Ano, dle webu karaoketexty.cz a zajímavostí o písni se píše, že je o homosexuální prostituci, že zpěvák během natáčení byl lehce opilý a „píseň je inspirována filmem "My děti ze stanice ZOO“. Pojednává o drogově závislých, kteří mají z drog zkreslené vidění a představují si, že jsou v Japonsku. Samotný zpěvák kapely Marian Gold byl tehdy v 80. letech také závislý na drogách a při zpívání písní byl pod vlivem."

https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/alphavi­lle/big-in-japan-12701

VaclavZeman

Mravenče, děkuju.