Jak si poradit s bažantem, ve kterém jsou broky?

Dostávám bažanty a bažantí slepice, kteří padli pod sprškou broků. Jsem zvyklá na „drůbež“ ulovenou dravcem, s broky v těle kořisti nemám zkušenost. Dá se s tím něco dělat nebo mám zvěřinu upravit jako obvykle a čekat, že u stolu někdo přijde o zub?
Doplňuji:
Předpokládám, že bažant- nádoba dostala svůj název od tvaru té nádoby. Nechápu, jak může spojení bažant+broky někomu evokovat onu nádobu na moč pro pány. Vy z města jste nějak zabrokovaní…

Nejlepší odpověď
Drap

Neřeším to, ty které jsou viditelné,odstra­nit. Některé vypadnou, či se najdou při porcování. Bývá jich velice málo, co se objeví až při jídle, a zaručuji, že zub nikomu nevypadne, Většinou se na něj při kousání příjde a vyplivne se. A nakonec, ono jich tam zas tolik nebývá. Snad horší než bažanti bývají kačeny.

Další odpovědi
Damiana

Třeba Dr.Axl myslel močové kaménky, ty se v bažantech městských vyskytují docela hojně…:-)
Ale k tvému dotazu – co magnetem? Na zvěřinu si moc nepotrpím, jsem spíš na jemnější masíčka a rybky. Určitě je ale dobré broky před úpravou odstranit (i s krvavými, střelou poničenými částmi masa). Při vaření by se mohlo uvolňovat do jídla jedovaté olovo – a kdo by se dobrovolně olizoval nad takovým „lákadlem“. Mám za to, že je to daň za ten divoký kousek – prostě nutná piplačka.

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/kde-se-bere-olovo-ve-zverine/

briketka10

tož to já ti neporadím nejsem zvyklá dostávat žádné bažanty, jinak ti tedy závidím i ty s těmi bročky Mňaminky mňam.. :DD

anonym

Drap to napsal jak to v praxi funguje.
Jinak při letmém čtení mi to připadalo, že ti jde o bažanty, co dostávají pánové v nemocnici.
(Brok je z měkkého olova, ale dříve jsem jej vždy vyhmátl jazykem, než bych do něj kousl a jednoduše vyplivl. Já dostával zajíce a tam jich taky bylo něurekom).
Doplňuji:
2. řádka začíná spojením „dostávat bažanty“ a to evokuje tu zdravotní verzi, viz Pozor vizita s fenomenálním R. Hrušínským.
To přece pouštěly i ve venkovských kinech z bývalých sokoloven, tanečních sálů hospod a posléze i oblíbených letních kinech.

bolak

(Odpovím přesně tak jak jsem byl od místního předsedy poučen, tedy pouze na titulek.)

Vyklepat na dvorku a urychleně navštívit urologickou ambulanci.

elektrikář

Olovo by šlo hledat minohledačkou. A jistě těch bažantů není tolik aby to bylo cenově zajímavé.

anonym

A co onen případ postřeleného myslivce ve FN Bulovka? Tam došlo k souběhu broků a skleněného bažanta.

bolak

Jam jen můžeš nechápat? :)

No, halt to sou asi věci mezi nebem, bažantem a zemí.

http://www.au­dy.cz/katalog/wcpom/n_­bazant_zen.jpg (bažant pro ženy, kdybys neznala) :)

anonym

Děkuji, zatím jsem neměla tu čest. Nemělo by se tomu říkat slepice?

anonym

Drap, dostávám i kachny, je to plné broků, máš pravdu. Jinak-chodím dělat honce a fasujeme denně po páru a už mě to nebaví…stahuju je z kůže, je to lépe vidět, ale žádnou fintu neznám.

tom004

Dobré ráno. Ona na to také žádná jiná finta, než piplačka s vybíráním,není. Ale zaujal mne nápad >Damiany< s taháním olova magnetem. 🙂

bolak

Nojo, ale jak bys to chtěl vyndat, to bys musel mit ten velkej elektromagnet jak maj na vrakovištích, a bažanty pevně přivázaný.

Jinak v jednom filmu podobnej problém řešili chirurgové, ale s krocanem. Normálně mu udělali RTG a pak mu to šli vydlábnout skalpelem.

Drap

Magnet je pitomost, Olovo neni magnetické