Avatar uživatele
anonym

Jak si poradit s bažantem, ve kterém jsou broky?

Dostávám bažanty a bažantí slepice, kteří padli pod sprškou broků. Jsem zvyklá na „drůbež“ ulovenou dravcem, s broky v těle kořisti nemám zkušenost. Dá se s tím něco dělat nebo mám zvěřinu upravit jako obvykle a čekat, že u stolu někdo přijde o zub?
Doplňuji:
Předpokládám, že bažant- nádoba dostala svůj název od tvaru té nádoby. Nechápu, jak může spojení bažant+broky někomu evokovat onu nádobu na moč pro pány. Vy z města jste nějak zabrokovaní…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? manon, samicek333, Drap, suaeda, anonym, Pájo, Damiana, briketka10, anonym před 4231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Neřeším to, ty které jsou viditelné,odstra­nit. Některé vypadnou, či se najdou při porcování. Bývá jich velice málo, co se objeví až při jídle, a zaručuji, že zub nikomu nevypadne, Většinou se na něj při kousání příjde a vyplivne se. A nakonec, ono jich tam zas tolik nebývá. Snad horší než bažanti bývají kačeny.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Odpoveď byla označena jako užitečná

Třeba Dr.Axl myslel močové kaménky, ty se v bažantech městských vyskytují docela hojně…:-)
Ale k tvému dotazu – co magnetem? Na zvěřinu si moc nepotrpím, jsem spíš na jemnější masíčka a rybky. Určitě je ale dobré broky před úpravou odstranit (i s krvavými, střelou poničenými částmi masa). Při vaření by se mohlo uvolňovat do jídla jedovaté olovo – a kdo by se dobrovolně olizoval nad takovým „lákadlem“. Mám za to, že je to daň za ten divoký kousek – prostě nutná piplačka.

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/kde-se-bere-olovo-ve-zverine/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

tož to já ti neporadím nejsem zvyklá dostávat žádné bažanty, jinak ti tedy závidím i ty s těmi bročky Mňaminky mňam.. :DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Drap to napsal jak to v praxi funguje.
Jinak při letmém čtení mi to připadalo, že ti jde o bažanty, co dostávají pánové v nemocnici.
(Brok je z měkkého olova, ale dříve jsem jej vždy vyhmátl jazykem, než bych do něj kousl a jednoduše vyplivl. Já dostával zajíce a tam jich taky bylo něurekom).
Doplňuji:
2. řádka začíná spojením „dostávat bažanty“ a to evokuje tu zdravotní verzi, viz Pozor vizita s fenomenálním R. Hrušínským.
To přece pouštěly i ve venkovských kinech z bývalých sokoloven, tanečních sálů hospod a posléze i oblíbených letních kinech.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

(Odpovím přesně tak jak jsem byl od místního předsedy poučen, tedy pouze na titulek.)

Vyklepat na dvorku a urychleně navštívit urologickou ambulanci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Olovo by šlo hledat minohledačkou. A jistě těch bažantů není tolik aby to bylo cenově zajímavé.

před 4187 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

A co onen případ postřeleného myslivce ve FN Bulovka? Tam došlo k souběhu broků a skleněného bažanta.

před 4231 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Jam jen můžeš nechápat? :)

No, halt to sou asi věci mezi nebem, bažantem a zemí.

http://www.au­dy.cz/katalog/wcpom/n_­bazant_zen.jpg (bažant pro ženy, kdybys neznala) :)

před 4231 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Děkuji, zatím jsem neměla tu čest. Nemělo by se tomu říkat slepice?

před 4230 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Drap, dostávám i kachny, je to plné broků, máš pravdu. Jinak-chodím dělat honce a fasujeme denně po páru a už mě to nebaví…stahuju je z kůže, je to lépe vidět, ale žádnou fintu neznám.

před 4231 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tom004

Dobré ráno. Ona na to také žádná jiná finta, než piplačka s vybíráním,není. Ale zaujal mne nápad >Damiany< s taháním olova magnetem. 🙂

před 4231 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Nojo, ale jak bys to chtěl vyndat, to bys musel mit ten velkej elektromagnet jak maj na vrakovištích, a bažanty pevně přivázaný.

Jinak v jednom filmu podobnej problém řešili chirurgové, ale s krocanem. Normálně mu udělali RTG a pak mu to šli vydlábnout skalpelem.

před 4230 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Magnet je pitomost, Olovo neni magnetické

před 4230 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek