Posspi

Jak si objednat zboží přes internet bez kreditní karty? Jde to vůbec?

Zdravím všechny! Chtěl jsem se Vás zeptat, jestli lze nakupovat přes internet, respektive si objednat nějakou věc, která by mi někam přišla a kterou bych mohl zaplatit až při vyzvednutí, ještě, když mi není 18 let, nýbrž 16. Jde o to, že mám našetřeny peníze na nová sluchátka, nicméně kreditní kartu fakt nevlastním a mamka mi sluchátka nekoupí (jsou na ní moc drahá, leč jsem si peníze sám vydělal). Existuje tedy nějaký způsob, jak to udělat a zaplatit v hotovosti? Popř. Kdyby ne, jaký největší obchod s elektronikou v Ostravě znáte? Do konce týdne už chci poslouchat muziku.

Děkuju moc za všechny rady a tipy, jak v tomto případě postupovat! ⚡

Nejlepší odpověď
WTLS

Dáš si zboží do košíku, vše vyplníš, a dáš že chceš zaplatit dobírkou na místě tedy pošta, nebo u domu, z 90% to bude stát cca. kolem 40kc ;)

Další odpovědi
Edison

U nás se dá nakupovat lasicky na dobírku, poud to obchod umožňuje, což většinou umožňuje. Ze zahraníčí to už taková sláva není. Ale zase existují možnosti platby převodem z účtu, tedy i bez karty.

Klaproth

Na dobírku.

elkon

Samozřejmě, že to jde. Najdeš si obchod, který umožňuje platbu na dobírku, nebo si můžeš vybrat v klasickém obchodě a zaplatit hotově. A ještě jedna drobnost pro tvojí orientaci, platební karty nejsou jen kreditní. Zde máš popis jak to je: https://www.du­ofinance.cz/dru­hy-platebnich-karet

paul1

Návod na to, jak to udělat už v odpovědích máš. Jen bych Ti doporučil, aby jsi to s mamkou ještě probral, aby to nebrala jako podraz. Ještě jedna rada: dobré je dát si sluchátka na uši tak, aby ušní otvor zůstal volný, je tím pádem volný a větrá, jinak mohou být z toho zápaly.

Hlada

Maminka a režisér mají vždycky pravdu.
To, že sis peníze sám vydělal, je zcela irelevantní. Je to otázka finanční gramotnosti, která je pro život existenčně nutná.

Posspi

Aha, takže když zvolím přijetí na dobírku a že chci, aby mi to přišlo na poštu, tak zaplatím i s nějakou tou 50 korunou navíc přímo na poště? Omlouvám se, ale nikdy jsem to nedělal.

Edison

Jj.. přesně tak.. Ale jak píší ostatní, aby to mamka nebrala jako podraz. Já osobně vůbec sluchátka nedoporučuji. Doma kvalitní soustavu a na ulici se neuzavírat do osobní bubliny a hezky interagovat s okolím…