Viktorie II.

Jaká je u vás kultura nakupování?

Třeba u nás v Kauflandu to je děs běs. Čůzy stojící v uličce, kde je nejde objet, vozík odložený vedle chladicího boxu a to nemluvím o zákaznících, kteří stojí s vozíky u obslužného pultu podélně.

Odpovědi
zjentek

Ono se ještě takhle hodně a jasně o tom neví, ale v řetězcích najdeš nakupovat JEN DOBYTEK. (; D; D; … (Promiň Viktorie- doufám že své zkušenosti máš pouze z vyprávění) (;

Hlada

Každý z řetězců má nějaké mouchy, celkově ale nákup potravin považuju za pohodový. Třeba v Kauflandu mi vadí hloupé profláklé triky s umístním zboží a labyrintem, zato ale tam i jinde oceňuju skenování mobilem nebo jejich skenerem, takže zboží nemusím mít v ruce 4×, ale můžu si ho dávat rovnou do
tašky a nemusím čekat na zaplacení. Objet ucpanou uličku nebo popojet s paleťákem nevidím jako problém.

GM

Kde to je – u vás? U nás ve Velmezu v pohodě.

cochee

Zjentek, ono se o tom ví celkem jasně a hodně, akorát bohužel ten DOBYTEK nemá valnou většinou finančně na vybranou. A – kupodivu – sociální situace je s kulturou nakupování svázána, ač to na první pohled nemusí být patrno. Ještě nutno podotknout, že jsou dva druhy dobytka: jeden má opravdový ekonomický nedostatek, druhý má relativně dostatek, ale bohužel středobodem jeho života je zahraniční dovolená, přes to nejede vlak, takže si ekonomický nedostatek vyvolávají sami u sebe po celý zbytek roku dobrovolně. Domnívám se, že z této druhé dobytkové skupiny pochází to nakupovací nekulturno. I já bych se rád vymanil z množiny dobytek, bohužel nemám čas chodit na nákupy obden do třeba 5–6 neřetězcových obchodů, nehledě k tomu, že má nynější mírně kladná finanční bilance by se překlopila v lepším případě do bilance rovnovážné. (A institut dovolené jde naprosto mimo mě.)

zjentek

Netvrdím, že si za to dobytek může sám. Jen mě kolikrát překvapuje, jak málo má ochoty systému se bouřit. Třeba vnímá kravičky a ovečky a tam si uvědomuje, že by šlo jistě o marný boj, snažit se vybočit z pastvy. Možná doufá v exemplární kus dostatečně silný prorazit závoru. A možná se ani nechce prokopat se z ohrádky ven. Přece v ohrádce je travička zelená a klid.