autacek

Jak si nejlépe zvýšit důchod?

Odpovědi
Kepler

Počkat do 1.1.2019. Sám si ho nezvýšíš, ale můžeš si přivydělat.

Kryšpín

Odstěhovat se na Ukrajinu, neb Bulharska, tam s průměrem jak vypočítala šlechta dvanáct tácu průměr může být čecho-důchodce spokojen

Brblal

Nebo přijmout lehkou práci pro důchodce, např. hlídání, dělá to známý, má výborného psa (německý ovčák) a chodí s ním a hlídá.

Nebo sedět na vrátnici, vydávat klíče, radit – to dělá dost důchodců. Mít u ruky telefon a být informován, není to fyzicky náročné, přesto takový člověk může být oblíbený a velmi užitečný.

Něco si takto přivydělat.

Rokio

Spořit si na doplňkové penzijní spoření částku ideálně ve výši 2.000 až 3.000 Kč (minimálně však 1.000 Kč) každý měsíc. Pokud jsi chudý, tak alespoň 300 Kč.

Vysvětlení jednotlivých částek:

  • 300 Kč měsíčně – minimální státní podpora ve výši 90 Kč za měsíc
  • 1.000 Kč měsíčně – maximální státní podpora ve výši 230 Kč za měsíc
  • 3.000 Kč měsíčně – maximální státní podpora + maximální úleva na dani (15 % z 2.000 Kč)

Navíc dostaneš výnos z investičního fondu, který může být konzervativní, vyvážený, dynamický, nebo progresivní dle tvého výběru.

Dále neplatíš žádné poplatky během trvání doplňkového penzijního spoření.

Musíš ale čekat, až ti bude 60 let, abys dostal plnou státní podporu.