Avatar uživatele
adam rambo

Jak si najít ženu na vztah pokud mám poruchu autistického spektra ?

Je mi 23 let mám poruchu autistického spektra aspergerův syndrom jsem introvert jak si najít nebo kde si mám najít ženu na vztah ? do společnosti nijak nechodím jsem spíše samotář

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 33 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Víš co: porucha autistickýho spektra, Aspergerův syndrom – to jsou široké pojmy. Jsou lidé, co s tím (relativně) normálně fungují a jsou lidé, jako Don Rokio de la Kaufland y Znojmo, presidente del Club de autistas de Czecoslovaquia y patrón de los pasos de peatones y controlador de maquina de cafe y bandido de monedas de los carros y el dueño de una tableta plana y lenta y proveedor de consejos no solicitados, kteří nefungují vůbec, ani abnormálně – tady se to nepozná, a z třech řádků dotazu se to už vůbec opravdu nepozná! 😅

Pokud „do společnosti nijak nechodí*[š jsi] *spíše samotář“, tak to změň – nic na tom není. Neříkám, že tam hned najdeš manželku, ale bez sociálního fondu si babu najdeš těžko.

Introverse neznamená nutně associálnost. Lidé si vůbec pletou pojem a průjem. Introverse opravdu není překážkou někoho si najít.

Pokud jsi silně v autistickém spektru, budeš – asi, logicky – hledat někoho, kdo je na tom podobně, jako Ty, protože neautistická slečna s Tebou asi vydrží stěží. Pokud jsi (téměř) normální, tak to není potřeba moc řešit, ne?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Savier

Na seznamce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Jednoduché to sice nebude, ale i pro tebe existuje mnoho možností, jak najít partnerku.

  1. Skupinové aktivity: I když jsi introvertní, pokus se účastnit skupinových aktivit podle svých zájmů. To může být cokoli od klubů, hobby skupin až po třídy nebo workshopy. To zvyšuje tvé šance na setkání s lidmi, kteří mají podobné zájmy.
  2. Online seznamky: V dnešní digitální době jsou online seznamky běžným způsobem, jak poznat nové lidi. Zkus některou z nich. Existují i speciální navržené pro lidi s autismem a Aspergerovým syndromem.
  3. Sociální skupiny a fóra: Existuje mnoho online fór a sociálních skupin pro lidi s autismem. Jsou to skvělé platformy pro sdílení zkušeností a potkání lidí, kteří procházejí podobnými věcmi.
  4. Terapie a poradenství: Zvážit pomoc terapeutovi nebo poradci se zkušenostmi s autismem. Může ti pomoci rozvíjet dovednosti potřebné k budování vztahů.
  5. Sebepřijetí: Důležité je také uznat, že s Aspergerovým syndromem není nic špatného a není třeba se za to stydět. Ženy ocení tvoji upřímnost a schopnost být sám sebou.
  6. Komunikace: Možná budeš potřebovat více času a podpory při učení se komunikačním dovednostem, ale s praxí se to bude zlepšovat. Pokud je to možné, vyhledat odbornou pomoc – například logopeda nebo psychologa se zkušenostmi s lidmi s autismem.
  7. Buď trpělivý: Rome nebyl postaven za jeden den. Trpělivost je klíčem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Doporučil bych nějaké ty skupinové aktivity… Deskové hry, turistika, nějaké hobby skupinky… Zkrátka základem je potkávat a poznávat lidi ideálně v situacích, kdy máte alespoň nějaký společný zájem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek