Justin1

Jak si mohu udělat přehled věcí, které unikají mé pozornosti?

Když mám někdy jednorázově myslet na něco, na co nejsem nucen myslet pravidelně, a nikdo mi to nepřipomene, tak si na to nevzpomenu, něco důležitého neudělám a zklamu tím někoho, kdo spoléhal na mou spolupráci. To se v různých podobách opakuje. Jak z toho ven?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Eh. pořiď si chytrý telefon. Aplikace jako „kalendář“ nebo „poznámky“ (nejlépe hlasové) jsou již dostatečně schopné toto řešit, ať jde o jednorázové události či opakované. (včetně nastavení frekvence, doby a způsobu upozorňování atd.) A to nemluvím o možnostech specializovaných appek, které se dají (často zdarma) dososat na storu.

Moc nechápu Kelta a jeho „změnu hodnotového systému“. Třeba na jím zmiňovaná výročí (narozky apod.) mám stejný náhled (je to hovadina), ale když ostatním na tom tolik záleží, proč nejít v tomto případě „se stádem“ a místo toho hnedle měnit žebříček hodnot? Rozhodně nejsem stádní typ (spíš naopak) a kdyby šlo o něco zásadního nebo alespoň důležitého či jinak podstatného, tak na „ostatní a jejich názory“ zvysoka víš ty co. Ale zrovna v případě svátků či narozenin (které důkladně pohlídají výše zmíněné appky s minimem mého vlastního úsilí) mi přijde „změna hodnotového žebříčku“ trochu moc kách. ;) :)

Venkoncem nikde není psáno, že až sklidíš pochvalu: „Jé, to je hezké, že sis vzpomněl!“ musíš každému věšet na nos, že ji ti to buřt a vzpomněl si software, ne? ;) :D :D

Další odpovědi
Gonfaloniér

Zapisuj si to. Pořiď si nějaký vhodný malý zápisník, určený jen pro poznámky a do kterého si budeš pravidelně psát. A pravidelně se do něj dívat. Lepší mít ho po ruce.
A hlavně se nauč soustředit (na jednu věc). To jde trénovat, třeba pomocí meditace, ale technik je víc. Najdeš na netu. Roztěkaná mysl, nepozornost to vše je nedostatečná koncentrace a vede to ke nesplňování úkolů, nesoustředění na ty úkoly, zapomínání, nezvládání věškerých povinností, špatné výsledky,..

Kelt

Rada je jednoduchá. Změň si hodnotový systém. Někdo třeba v rodině sleduje, kdo má kdy svátek a narozeniny a naznačí ti, že sis nevzpomněl a ty se cítíš vinen. Ale třeba děláš něco důležitého, nějakou práci pro společnost, která se projeví mnohem později. Všechno se dá natrénovat, ale záleží, jak je to pro tebe důležité Každý si také nebude dělat horolezecký kurs, aby mohl chodit po schodech, že. Rozumní člověk ví, že nikdo se nemůže starat o vše, ale blbec to nikdy nepochopí.

zjentek

Tohle se NORMÁLNÍMU člověku dít nemůže. Vypadá to, že sis ukrojil příliš veliký krajíc a ten nelze strávit tak lehce..

Mně to přijde podobný, jako když politik, zastupující určitou zájmovou skupinu, má krom svého mandátu a s ním spojenými povinnostmi, další min. čtyři funkce v politice a k tomu dvě vlastní firmy a dále dělá externě pro jiné politicky angažované osoby. V konečném důsledku tento člověk zklame všechny. Zklame tebe, zklame mě, zklame svět a životní prostředí, ale především v důsledku zklame sebe. Ano, správně, pro peníze… takže se tímto textem prokousej a udělej si přehled svých hodnot. Mohlo by to být řešením tvého problému, i když, jak jsem napsal, negativní důsledky tvého jednání, potažmo PROBLÉM pocítí více okolí, než ty sám. Kdo se ale ve finále bude cítit blbě a kdo ne – tohle si člověk musí bohužel vybrat sám.

Zdraví,

tvůj internetový elf.