Kulpix

Jak seřídit ekvalizér? (Více info v doplnění)

Chtěl bych si na mobilu seřídit ekvalizér na nějaký metal, ale moc nev8m jak na to.
Vypada asi nějak takhle > za případné rady díky.

Nejlepší odpověď
BergySeltzer

Eq na mobilu je spíš taková sranda, rozhodně ne seriózní věc. Ten malý mobilovy repracek ti ty frekvence stejně neprehraje. Jinak se metal zvučí většinou do tzv. „V“, stará se o to ovšem zvukový inženýr ve studiu a nejvěrohodnější poslech by měl být na kvalitních reproduktorech s eq nastavenými ve všech frekvencích na nulu.

Další odpovědi
Kepler

Předpokládám, že posloucháš aspoň přes nějaká lepší sluchátka.

Ono to ani nezávisí na žánru, ale jak je skladba namíchaná a přes jaké měniče vše posloucháš.. Je to čistě subjektivní, někomu vadí přemíra basů (která navíc „zahluší“ výšky), někdo zase nesnáší nejvyšší tóny. Rušenou řeč, navíc špatně nasnímanou, je dobré ořezat. Já se snažím vyvážit vše tak, abych co nejvíc využil celého slyšitelného pásma (slyším i netopýry 🙂 Chce to chvilku experimentovat.

doplněno: ale jak píše kolega, v případě mobilu je to celkem na nic. Nejdřív jsem si nevšiml, že jde právě o něj. V životě mě nenapadlo pouštět si hudbu z mobilu.

Jiří Bohumil

Jak píše BergySeltzer a aby mělo význam, doplnit alespoň kvalitními sluchátky. Na integrované repro výsledný vliv minimální.