Jak sepsat stížnost na kuřáky kouřící v obytném domě na balkonech?

Kouř nám jde do bytů,takže nemůžeme řádně větrat a stáváme se tak pasivními kuřáky. Myslíme si,že máme právo na zdravé životní prostředí a čistý vzduch.

Nejlepší odpověď
rynek878

Já si myslím,že by to vyřešil volný prodej střelných zbraní.No ne,teď ale vážně,u nás tento problém taky řeším s několika nenapravitelnými kuřáky,ale já jsem to vyřešil tak,že jsem jim opravdu slíbil,že dostanou do tlamy jestli s tím kouřením nepřestanou.

Další odpovědi
standa

Shodou okolností mám v našem domě totožné problémy a před časem jsem se na tomto místě dotazoval… A na tuto moji otázku včetně zajímavých odpovědí odkazuji níže ve zdroji.

Jinak bych ještě dodal, že podstatné je, v jakém právním postavení jsou zmiňovaní kuřácí k bytu (zda se jedná o vlastníky nebo nájemce) a také bude důležité kdo je vlastníkem domu, ke kterému by měla být adresována stížnost.

V ideálním případě by kuřáci měli být vlastníky bytu a členy SVJ, protože pak se s nimi dalo jednat efektivněji než s jakýmisi cizími nájemníky.

No, nezávidím vám to… ☹
Doplňuji:
To dudu – mrkněte do diskuze 🙂

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-sousedy-kteri-mi-v-noci-kouri-do-oken

dudu

Jsem dlouholetý kuřák, a i když se tento zlozvyk snažím omezit, úplně přestat se mi nedaří. S vědomím, že kouření je škodlivé, nedávné vědecké studie jednoznačně prokázaly, že např. možnost kouřit v práci u kuřáků podporuje nejen tvořívou činnost a soustředění se, ale také kolektivní komunikaci a výměnu názorů. Proto není třeba hned vše zatracovat. Kuřáky přece nelze, stejně jako třeba obézní spoluobčany, terorizovat, nýbrž jít cestou vzájemného dialogu a hledání kompromisu, kdy budou spokojeny obě strany. Jako majitel bytu pak musím přímo protestovat proti tomu, že by mě někdo, /snad kromě manželky/, diktoval, zda-li si na svém balkonu mohu zapálit cigaretu. To snad autoři nemohou myslet vážně.

Casparek

Prohlašuji, že kuřáci jsou šikanováni a utlačováni. Protestuji! Z bytu jsou chudáci vykazováni na balkón, z balkónu na ulici a z ulice někam do rumišť. Ze stresu (nikoli z kouře) pak onemocní! Navrhuji zakázat též auta, řízky a televizi!!!

straširybka

já kouřím, ale jsem ohleduplný kuřák. za prvé to otravuje i mne samotnou, že kouřím, chtěla bych přestat a za druhé když jsem bydlela v paneláku, dávala jsem si bacha, aby to nešlo lidem do bytu, když měli vedle otevřené okno, šla jsem na druhý balkon na chodbu nebo ven. kdyby se všichni uměli vžít do nekuřáka, žádná petice by se sepisovat nemusela.

alexandra

Já si myslím,že na balkoně by snad člověk kouřit mohl,to už je přehnané zakazovat kouřit lidem i na balkoně.

aramah

Kuřáci, kuřáci a ještě jednou kuřáci dejte nám už jednou pokoj!!! Vidím lidi opilce,mladý, starý válejícise po parcích kam si chodí hrát děti to je v pořádku?? A co feťáci? Ano jsem kuřák,kávička bez cigárka není to ono.Ale je to mé rozhodnutí.A hlavně já osobně nikoho neobtěžuji kouřem! Ostatním se omlouvám za ten výbuch.

vendy1987

No já jsem kuřák ale taky tam kde je moc lídí rači nekouřím .ale to co čtu tady je blbost jak to někomu muže jít dobytu ,to skoušela naše sousedka je jí asi 50let že v noci nemuže spát protože nám vrčí mrazák ,já taky za někym neběžím když mi stoupne na rohož .Jsou to jen lidi co se nudí nebo opravdu vyhledávaj konflikty.

standa

To dudu:
Obecně nemám nic proti kuřákům…, nechť si doma kouří o 106, nechť si kouří jak je jim libo i na svých balkonech…, ALE pokud mě tento kouř bude obtěžovat jako souseda, který má v tomto případě naneštěstí ložnici o patro výše nad bytem kuřáka (např. v létě spím já i moje děti při otevřeném okně), tak si umím představit, že tomuto kuřákovi budu ´diktovat´ stejně jako jeho manželka 🙂 zda je vhodné kouřit na balkoně v nočních hodinách.

V tuto chvíli neřeším případný konflikt, že byste své právo svobodně si vykouřit na svém balkoně cigaretku ve 23:00 h. nadřazoval mému právu svobodně a nerušeně spát při otevřeném okně nad vaším balkonem.

To nechme jako příběh s otevřeným koncem 🙂

Domnívám, že stále platí omšelá větička přirozeného práva, která zní:

„Svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého.“

nebo v jiné modifikované podobě :

„Svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná omezovat svobodu druhého“