standa

Jak na sousedy, kteří mi v noci kouří do oken ?

Bydlím ve 2. podlaží a sousedi v bytě pode mnou pravidelně v noci kouří z otevřeného okna…, což je v těchto dnech, kdy spíme při otevřeném okně, PROBLÉM.

Nejlepší odpověď
anonym

Pozadejte je at si chodi kourit pred pred dum,nebo at si huli doma.Snad to pochopi,kdyz ne,sla bych na obecni urad .To by pochopil i blbec,ze kour stoupa od spoda nahoru,takze muze nekoho obtezovat.Jinak bych jim zahulila ja.

Další odpovědi
elektrikář

Dát si na parapet kytičky a večer důkladně zalívat pokud nejsou schopni kouřit jinde skusil bych napřed domluvu,Když to nepomůže poptat se radnici. určitě je nějaký paragraf na obtěžování sousedů. Hezkej večer a jdětě na procházku.

Bumbes

Tady pomůže asi jen jedna stará dobrá finta soudruhů ze Sovětského svazu: „poručíme větru, dešti“…

anonym

A vědí,že máte problém? Pokud ano,pitomý.V každém případě zkusit promluvit,vys­větlit,dohodnou SE.
Jinak – nepříjemné,a asi vás moc neuklidní,že v Tescu mají zlevněné dýmovnice,že?

cerebro

Nedovedu si představit, že by tohle někdo s váma řešil. Jsou mnohem markantnější přestupky proti občanskému soužití a vymoci si spravedlnost v rámci pravidel a předpisů je nemožné. Já bych byla opatrná s tou promluvou se sousedy. Podle nich to bude z vaší strany „kladení požadavků“, a když vás odmítnou, bude už jenom zlá krev. Lépe by bylo vyjednávat s nima z pozice „něco za něco“. Určitě je něco, co můžete dělat, co jim bude vadit (bydlí pod vámi). Ne pomsta, ale vaše libůstka, kterou omezíte, když oni omezí tu svoji. Mě třeba sousedi nade mnou v sobotu ráno štvou ohavnou hlasitou hudbou.

Miroslavst

No teda Stando??? Jste to vy nebo váš nick-avatar někdo ukořistil?
Občanský zákoník-nikdo nesmí nad míru nikoho obtěžovat hlukem, kouřem,......
Takže Městská policie a následně řízení u tkz. přestupkové komise. Tedy v případě, že by nepomohla domluva.

atriplex

Tenhle problém řeším stále celý rok. Anonymní panelák, kuřáci jsou stejně jen v několikaměsíčním nájmu, takže jakékoliv řízení ne bezpeředmětné. …

Ewush

Naše rodina je bohužel také obětí tohoto problému. Když nám nekouří do oken sousedi pod náma, tak nám házejí vajgly na balkon sousedi nad náma, takže už mi soused musel zaplatit i docela drahý svetr, který se v tu dobu sušil na balkóně. Nic příjemného a bohužel ani škoda, kterou způsobili, je neodradila a směle hází vajgly na balkón i nadále.

annas

Lituji Vás, i když momentálně nevím, co bych dělala. U nás minulý týden někdo kolem 22.00 hodiny začal pálit pneumatiky. I když jsem zavřela okno, dusila jsem se. Říkala mně sousedka, že zavolala na městskou policii, ale nevím, zda zasáhla.