WH15

Jak se značí body?

Např. čtverec ABCD, kde bude bod A, B atd.? Nebo trojúhelník ABC. Vím, že ve směru hodinových ručiček, ale u jakého vrcholu to bude začínat nebo jaké pravdilo pro tohle platí. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
www

Jsi trochu mimo.
Najdeš to v učebnici (vyzkoušej), ale i na netu. Vše se značí podle stejných pravidel.
Více k otázce ve zdroji
Doplňuji:
Pro příště: toto nejsou stránky na řešení DÚ žákům!

Zdroj: www.matematika­.cz/ctverec

Další odpovědi
anonym

Je to PROTI směru hodinových ručiček a obvykle se začíná vlevo dole.

Alesh

Jestli to je nějak striktně určeno, to nevím, ale mám dojem, že vždycky jsem to viděl tak, že se začínalo bodem „vlevo dole“.