FlAsh_7

Jak se změní můj život, když si budu více všímat detailů?

Pozitivně či negativně a co dál?

Nejlepší odpověď
annas

Příliš obecná otázka. Netuším, co považujete za detaily.

Dokonalost se skládá ze samých mailčkostí, ale dokonalost není maličkost.

Stejně se dá říct, že život se skládá ze samých maličkostí,, ale život není maličkost. Proto je třeba si všímat detailů, drobnosti, maličkostí a vážit si jich.

Ale nepřeceňovat je, ale ani nepodceňovat detaily.

Ale mže se stát, že když se zaměříte na detaily, může vám uniknout podstata. Vyhmátnut detaily je důležité pro fotografy, malíře, filmaře, ale v běžném život záleží na okolnostech.

Maličkostí může být, že známého pozdravíte, na někoho usmějete, on na vás, , poděkujete mu, pozdravíte, on odpoví. Podržíte dveře, uvolníte místo na sedění atd. Máte dobrý pocit. Přitom je to všechno zdarma.

Nebo si poslechněte zpěv ptáků, vnímejte krásu ročních období na zahradě či v lese. To vše vás obohacuje, máte štěstí, že žijete …

Psal jste o zlých lidech bez bližšího upřesnění, možná to, že je nepozdravíte, nepoděkujete jim, nespoléháte se sám na sebe, na své pocity, potřeby, tedy považujete tyto zdánlivé maličkosti za zbytečné. To vše patří k tomu, aby člověk žil, nikoliv existoval.

Zda se změníte? Nevím. Ale štěstí a spokojenost můžete najít nejen v uvedených maličkostech. Můžete to být cokoliv, dívejte se třeba jako fotograf a potěší vás možná kvetoucí růže … Vnímejte všemi smysly, pokud můžete, vše, co je kolem vás …

Další odpovědi
Kelt

Neexistuje jednoznačná odpověď. Detektiv právě na základě detailů dokáže rozlišit složitý případ a v jiné situaci může být všimnutí si detailů a upozornění na to dost nepříjemné. Asi bude záležet na konkrétní situaci. Například svědek dopravní nehody, trestného činu je cenný pro vyšetřování.

hapiky

Ono záleží na tom, na co se zaměříš.
Život se změní, když budeš žít zdravě prospěšně a naplno.