Saurus

Jak se zbavit zalehlých uší?

Měla jsem rýmu a při ní mi zalehly uši. Rýma už odezněla ale uši mám pořád zalehlé, přes den je to lepší, ale když si lehnu, zalehnou mi úplně a neslyším totálně nic. Občas mi jedno ucho odlehne, v noci zase zalehne a tak pořád dokola. Když jedeme autem a stoupáme byť jenom do malého kopečka, uši mi zalehnou úplně a pak to zase trochu povolí… Takhle to už trvá skoro celý týden. Na ORL se strašně bojím, protože mám docela traumatické zážitky z dětství. Nemůžu si pomoct, ale na uši si nenechám ani šáhnout. Existuje ještě nějaká jiná naděje? Děkuji.
Doplňuji:
Pro Terryle: jsem ze severní Moravy takže do Prahy daleko. To se máte, že máte dobrou doktorku. To já tady mám jedinou možnost – jít tam, kam jsem chodila jako děcko, a bohužel, ta velká tlustá sestřička, která mě vždycky násilím držela abych se nemohla bránit když mi píchali ucho, tak ta tam je pořád… Ale dík za rady!

Nejlepší odpověď
Adlim

Nedávno jsem kvůli tomuto problému navštívil lékaře,kerý mi uši propláchl borovou vodou a bylo vystaráno.
P.S a nemějte strach,vůbec to nebolí

Další odpovědi
Terryle

Možná zkus to, co dělávám v letadle, aby mi uši nezalehly a nebolely: vezmi si dvě skleničky nebo hrníčky, na dno dej zmuchlaný papírový kapesníky nebo ubrousky a zalej je troškou horké vody – ať z nich jde pára, ale ať ta voda nestéká. A pak si to dej na uši jako poklopy a zůstaň tak, dokud voda nevychladne. Teplá pára by měla vnitřek uší zklidnit a uvolnit… a za pokus rozhodně nic nedáš, jen budeš chvilku vypadat trošku podivně. A to je fakt myslím v tomhle případě maličkost :o)

Taky jsem podobnej problém kdysi měla a po nějaké době to přešlo samo. Už jsem z toho docela šílela. Měla jsem ušní sprej (Aurecon, tuším), natáčela jsem hlavou a klepala uchem, jestli to nepovolí trhnutím. Zkoušela jsem finty,který používám na zalehlý uši v letadle – žvýkačka, bonbóny, foukání do nosu… a nic, prostě to muselo přejít samo.
Jinak souhlasím s dalšíma, pokud by to nepřestávalo, určitě na ORL. Taky na ně mám děsivý dětský vzpomínky, ale neboj, najdou se i hodní a dobří ORL doktoři. Odkud jsi? Já mám svou výbornou a hlavně neuvěřitelně hodnou ORL doktorku v Praze. Kdyžtak dám kontakt…
Doplňuji:
Tak to je dost daleko. Ale možná to nevzdávejte a zkuste se třeba poptat po známých nebo kouknout na net (www.znamylekar.cz), jestli v okolí není nějakej lepší doktor/ka. Doktor by měl být přece od toho, aby k němu člověk šel pro pomoc a ne aby se ještě bál tam jít… :o/
Snad tedy některé z našich rad pomůžou a nebude potřeba nikam chodit. Držím pěsti!

anonym

Co si takhle zacpat nos a snažit se přes něj foukat.Mě to pomáhá.

anonym

Mám na to spolehlivý fígl,bohužel takový,že bych jej těžko vysvětloval ústně,natož psace.
V obrysech – úsměvné – hnu si s ušima nahoru,bez rukou!!,jen pomocí mimických svalů a polknu.

bohunka1

Můžeš zkusit něčím prokápnout, ale když to nepomůže, tak tě doktor nemine. Mohlo by to být něco vážného.

Zdroj: www.zbynekmlcoch­.cz/info/otaz­ky_a_odpovedi/​zalehle_ucho_u­si_lecba.html

hanulka11

Posílám vám odkaz na zajímavou diskuzi o ušních svících .Hodně jsem o tom slyšela a prý to pomáhá -osobní zkušenost nemám-netrpím na to.

http://www.om­lazeni.cz/usni-svice-54-8548-0.html

Kačka237

Zajít na ORL a t.z. zakukat.Jakmile ti lélař řekne,ať zakukáš,profoukne ti uši.A je po problému.

venkovan

Jak se zbavit zalehlých uší? Vše bylo popsáno snad jenom se zapomnělo na rychlý řez nožem a jsou pryč.U děvčat je to v pohodě, nosí dlouhé vlasy a náušnici mohou nahradit šperkem do vlasů.
I když na severní Moravě se už jedny uši pečou.
Ale ke strachu s ORL – myslím, že takových je tu mnoho. Stačí se podívat na některé speciální kleštičky co na ORL používají a už v těla nastává chaos. Ale tady je jediné řešení – jít na ORL a rovnou lékaři říci, že se bojíte pro zážitky z dětství. Dvakrát třikrát a je po strachu. A šel bych i k tý sestře a tu informaci bych jí podal s trochou nadsázky aby jste se tomu zasmály obě. Popravdě mne v mých 6 letech držely 4 sestry a nedokázaly udržet. Leta si mne v té nemocnici pamatovaly jak jsem s nimi jako capart cloumal. Tak se nedivím, že nás děti někdy sestry „zalehnou“ aby lékař nám mohl pomoci od bolesti.

BandiOl

Máme dobré zkušenosti s výrobkem OK Alfa+ (pár kapek do uší).

Zdroj: pknewshop.cz/zdra­vi/?12,ok-alfa-115-ml

daniel14

No mně stačilo si vyčistit uši, pořádně se 3 nadýchnout nosem a potom zívnout (když tak pořádně otevřít pusu).
Potom by to mělo odejít.
Žádná ORL.