skywalker

Bolesti vnitrku ucha pri polknuti

Dobry den, mam dotaz, nedavno me pri polikani zacalo bolet ucho zevnitr, rekl jsem si ze jsem nastydl a pil horky caj…Potom se boledt ustalila, ale den na to pres vecer zase prudce zacala bolet, co mam delat abych se toho zbavil ? Pokud poznate tu pricinu, je to nakazlive ? Popr momentalne potrebuji zmirnit bolest, dekuji predem

Nejlepší odpověď
bolak

Máš v uchu zánět.

A je možný že se ti to rozšířilo částečně i do eustachovy trubice (to jen hádám), protože ta je spojená s nosohltanem. Navštiv ORL, PL nebo jinou zkratku kde ti pomůžou.

Další odpovědi
Reezo

Zdravíčko já osobně už od mala trpím na záněty středního ucha. V první řadě, je třeba si uvědomit, z čeho to může být? jestli ti třeba nenatekla voda do ucha, která tam zůstala, nebo jestli si špatně čistíš uši, tak se ti ušní maz natlačí k bubínku a pak začíná problém. pokud půjde skutečně o zánět středního ucha, tak bych ti doporučil vyhledat lékaře co nejdříve, protože samo se ucho nevyléčí… Čím déle budeš odkládat návštěvu lékaře, tak tím větší poškození může proběhnout v uchu a celkovej zákrok bude třeba mnohem složitější. Pokud chceš utišit bolest, tak můžeš zkusit nějaký prášky proti bolesti, ale moc to nepomáhá.

Nejlepší a nejzodpovědnější co můžeš udělat, je nechat se vyšetřit lékařem z ORL (nošní, ušní a krční) hlavně po vyšetření by jsi měl cítit okamžitou úlevu i když se to bude nějakou dobu hojit.

pokud by ti chtěl propíchnout bubínek, tak se ho zeptej, jestli není jiná metoda, jak to zachránit jinak.