Válek Petr

Jak se zbavit vyskakovacích oken?

Viz. příloha (vpravo dole). I když kliknu na „zavřít“, vyskočí další okno a další a další…

Nejlepší odpověď
anonym

To jsou WEB PUSH NOTIFIKACE, tedy vyskakovací upozornění které mohou zasílat weby kterým jste to dříve povolil a které v té chvíli ani nemusí být ve vašem prohlížeči otevřené.

U známějších služeb jako třeba gmail se chovají web push notifikace velmi kultivovaně a jsou vesměs užitečné, ale u méně známých jsou bohužel nástrojem agresivnější formy marketingu a umí být otravnější než běžné reklamy 🙂 Proto bych doporučil uživatelům, kteří ví že předností této technologie nevyužijí, ji v prohlížeči prostě vypnout a budete mít od tohoto pokoj.

Jak vypnout WEB PUSH NOTIFIKACE ?

A. v prohlížeči MOZILLA FIREFOX
A.1. Do adresního řádku prohlížeče zadejte about:config a potvrďte, že budete při změnách nastavení opatrní 🙂
A.2. Vyhledejte název předvolby „dom.webnotifi­cations.enabled“ a poklepáním myší změntě její hodnotu z TRUE na FALSE … to je vše, notifikace jsou od té chvíle vypnuté.

B. v prohlížečích CHROMIUM nebo GOOGLE CHROME
B.1. Do adresního řádku prohlížeče zadejte chrome://settin­gs/content/no­tifications
B.2. Vypněte přepínač „Před odesláním se zeptat (doporučeno)“ … sice je to doporučeno mít zapnuté, ale my ze zjevných důvodů nechceme aby nás s tím weby otravovaly.
B.3. Pak narolujte níže až k části nadepsané „Povolit“ odkud pomocí vertikální trojtečky a volby odebrat odeberte oprávnění zasílat notifikace těm webům, kterým jste ho už v minulosti přidělili

anonym

Zdejší formulář byl tak „laskav“ a mnou zmíněný odkaz „chrome: //settings/con­tent/notifica­tio ns“ rozsekal mezerami které tam nepatří (je to neskutečně primitivní způsob jak se na starších webech řešily potenciální chyby zalamování, místo aby to prostě jen zkrátili a plnou délku zobrazili pod najetí myši) … no nic, to nechme stranou podstatné je, že aby postup pro chromium a chrome fungoval, je třeba v tom odkazu mezery NEPSAT 🙂 nepatří tam.