Petra09

Nevite nekdo na co je dobry program Jawa?

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Asi máš na mysli Java. Java je programovací jazyk, a také platforma. Abys mohla spouštět programy napsané v jazyce Java, potřebuješ mít nainstalován JRE (Java Runtime Enviroment). Ten je zdarma ke stažení na http://www.java.com. JRE existuje pro různé operační systémy. Výhodou programů psaných v Java tedy je, že je můžeš spouštět na různých operačních systémech.
Program v Java se může tvářit jako docela obyčejný program, který se spouští třeba ikonkou z plochy. Může mít také formu appletu, který se běží na webové stránce. V Java se také vyvíjejí webové aplikace.
Doplňuji:
V Javě se dají programovat i poměrně náročné 3D hry, ale nepoužívá se jen na počítačích. Využití nachází také v různých zařízeních, například v zařízeních pro průmysl, v mobilních telefonech, čtečkách elektronických knih, tiskárnách, Blueray zařízeních a podobně.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ja­va_%28programo­vac%C3%AD_jazyk%29

Další odpovědi
quentos

Jawa je tak maximálně motorka, ale máte-li na mysli Javu, jde o jeden z programovacích jazyků a taky simulátorů virtuálního prostředí (zejména ve hrách).

lukas.zmizik

program jawa neexistuje
spise java

je to nastavba k tomu, aby mohl napr. internetovy prohlizec spoustet programy a slozitejsi doplnky stranek …

treba hodiny na strankach
www.presnycas.cz
jsou vlastne aplikaci java…

stejne tak, jako kdyz nebudes mit nainstalovany flash, nepujdou ti v prohlizeci reklamni bannery, nebo napr. videa z youtube

(neplest java a javascript – to druhe je jenom integrovany jazyk v prohlizecich, kterym se programuji otravne vyskakovaci okna a podobne ptakoviny)