Odine

Jak se zbavit tiku (klikání) v uchu?

Byla jsem na ORL, vse v pořádku. Jednoho dne mi prostě začal tikat sval v uchu. Jakoby ten malý svalík co napíná bubinek. Záškuby cítím a slyším. Je to hrozně nepříjemné! Prirovnala bych to k pocitum, jako když tiká ocní víčko. Nevím kam s tím mam zajit nebo co z mohlo vyvolat. Slyším výborně! Nemůžu mit nádor v hlavě? Žádný šum, pískání v uchu nemam. Je tu nekdo kdo to mel a zbavil se toho?

Odpovědi
mosoj

Pokud nemáš pískání či jiné šumy tinitus to není. Kepler zase klame hlavou.
A to buď ráda. Tinitus, pokud neodezní sám, nikdo většinou neodstraní.
Tak jak to popisuješ se nejspíše jedná o nervovou záležitost. Navštívil bych neurologii. Zde ti také případně nechají udělat CT hlavy.

Kepler

Pravděpodobně jde o tinnitus. Ten může mít hodně příčin, tím pádem i hodně způsobů léčby. Sama si asi nepomůžeš, chce to odborného lékaře. Když nepomohl jeden, může pomoci jiný. Něco o tinnitu si můžeš přečíst zde: http://zdravi­.doktorka.cz/se­lesty-usich-tinnitus/ , nebo zde: http://tinnitus-info.eu/cs/co-je-tinnitus/

Doplněno: i tikání v uších patří mezi projevy tinnitu – viz druhý odkaz.

Kepler

Mosoji, ty dědku vševěde, kdyby sis přečetl druhý z mých odkazů, tak bys zjistil, že i tikání v uších patří mezi projevy tinnitu. A přestaň znevažovat mé odpovědí, já to taky nedělám, i když si zasloužíš víc.

mosoj

Ano mladíku.

mosoj

Nemáš jako obvykle pravdu a pleteš si tinitus s tikem!!!!!

Jinak to nech na lékařích.

Kepler

Příště tě už nahlásím.

mosoj

Jen si posluž. Ani to nezaregistruji.

Odine

Neurologicky bych se o neviděla. Možná že čelistní kloub. Hlavně o tinnitus se jedná určitě. Existije i tzv svalový, který způsobují spazmy dvou malych svaliku v uchu. Sice de to děje samo, ale dokážu to vyvolát zivnutim, pri velkým otevření celisti. CT hlavy by to chtělo určitě. Nasla jsem slečnu, co zde pokladala stejnou otázku. Jenže tu pul roku nebyla, nelze ji nejak upozornit spravci treba pres email, aby se prihlasila?

marci1

Myslíš tuhle? Spoj se s ní vnitřní poštou. 🙂
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-nervoveho-tiku-v-usnim-zvukovodu#dis­cussion

Odine

Jo, jo,. . . To je ona