tomsab

Jak se zbavit pískání v uších? (Tinnitus)

Dopředu poprosím o co nejvíce pozitivní odpovědi, děkuji :D
Už asi měsíc mi píská, bzučí, hučí v uších/hlavě. Byl jsem na vyšetření na ORL a nejspíše jde o tzv. Tinnitus. Myslím si, že se to za ten měsíc vcelku dost zlepšilo, ale stále to je semnou.
Vím, že na internetu je spousta článků o tom, že se toho nedá zbavit.. Já se snažím myslet pozitivně a věřím, že to zmizí :)
Chci se zeptat, komu z Vás to přestalo a nebo alespoň hodně zmírnilo ? Co jste při léčbě dělali nebo používali? Děkuji za pozitivní odpovědi :)

Nejlepší odpověď
annas

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=tinnitus
Nejméně 20× je stejný dotaz. Přečtěte si odpovědi.

Příčiny mohou být různé.

"Tinnitus neboli pískání či šumění v uších bývá způsobeno několika příčinami.

Může to být nedostatek esence ledvin, nedostatečná výživa jater, vzestup jaterního yangu, stoupání jaterního ohně apod.

Tinnitus se dělí na několik druhů: u ledvin je to šumění, v případě jater pískání či hučení apod.

Jelikož jsou uši smyslovým vývodem ledvin, je charakteristické, že při nedostatku esence ledvin dochází k šumění v uších.

Řešení je v případě nedostatku esence zdlouhavé, protože platí, že se snadno vyčerpá, ale hůř doplní.

Je nutné doplnit tuto esenci a upravit životosprávu, aby se dále nevyčerpávala."

http://www.cinska-medicina-praha5.cz/o-cinske-medicine/slovnicek-pojmu/tinnitus-piskani-v-usich-a-cinska-medicina/

Hučelo mně v pravém uchu, jako by mně v něm někdo seděl a tloukl na něco. Vyléčila jsem se bylinkami, měla jsem oslabená játra.

Jen uvádím vlastní zkušenosti s alternativní medicínou. Samozřejmě konstatuji, nevnucuji. Mě léčila lékařka, která se zabývala alternativní medicínou.

Tinnitus se dá vyléčit.

Další odpovědi
orwell

Těžko. To už se tu několikrát řešilo. Bohužel neznám nikoho, komu by se to podařilo, včetně mě ☹

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.