Avatar uživatele
tomsab

Jak se zbavit pískání v uších? (Tinnitus)

Dopředu poprosím o co nejvíce pozitivní odpovědi, děkuji :D
Už asi měsíc mi píská, bzučí, hučí v uších/hlavě. Byl jsem na vyšetření na ORL a nejspíše jde o tzv. Tinnitus. Myslím si, že se to za ten měsíc vcelku dost zlepšilo, ale stále to je semnou.
Vím, že na internetu je spousta článků o tom, že se toho nedá zbavit.. Já se snažím myslet pozitivně a věřím, že to zmizí :)
Chci se zeptat, komu z Vás to přestalo a nebo alespoň hodně zmírnilo ? Co jste při léčbě dělali nebo používali? Děkuji za pozitivní odpovědi :)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1193 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=tinnitus
Nejméně 20× je stejný dotaz. Přečtěte si odpovědi.

Příčiny mohou být různé.

"Tinnitus neboli pískání či šumění v uších bývá způsobeno několika příčinami.

Může to být nedostatek esence ledvin, nedostatečná výživa jater, vzestup jaterního yangu, stoupání jaterního ohně apod.

Tinnitus se dělí na několik druhů: u ledvin je to šumění, v případě jater pískání či hučení apod.

Jelikož jsou uši smyslovým vývodem ledvin, je charakteristické, že při nedostatku esence ledvin dochází k šumění v uších.

Řešení je v případě nedostatku esence zdlouhavé, protože platí, že se snadno vyčerpá, ale hůř doplní.

Je nutné doplnit tuto esenci a upravit životosprávu, aby se dále nevyčerpávala."

http://www.cinska-medicina-praha5.cz/o-cinske-medicine/slovnicek-pojmu/tinnitus-piskani-v-usich-a-cinska-medicina/

Hučelo mně v pravém uchu, jako by mně v něm někdo seděl a tloukl na něco. Vyléčila jsem se bylinkami, měla jsem oslabená játra.

Jen uvádím vlastní zkušenosti s alternativní medicínou. Samozřejmě konstatuji, nevnucuji. Mě léčila lékařka, která se zabývala alternativní medicínou.

Tinnitus se dá vyléčit.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Těžko. To už se tu několikrát řešilo. Bohužel neznám nikoho, komu by se to podařilo, včetně mě ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek