quentos

Jak se zbavit šumu a praskání v mikrofonu?

Pokud to tedy nějak jde – a co ho způsobuje? Je to zapříčiněno akustikou místnosti? Nebo je to v mikrofonu samotném? Poslouchal jsem nějaké namluvené nahrávky od jiných lidí a byly velmi čisté, bez nějakých takovýchto nežádoucích průvodních jevů. Jak toho docílit?
Doplňuji:
to Jahoda – nejde o volání, mikrofon používám na jedné fonetické internetové stránce, takž vypnout internet při tom bohužel nejde…

Nejlepší odpověď
rynek878

Já mám XP Pro Service Pack 3,tak,takto-start-ovládací panely-zvuky,zvuková zařízení-záložka HLAS-test zařízení-zde se dá nastavit výchozí nastavení,tak aby nebylo přebuzeno pomocí táhel,nechte se vést systémem.
Mělo by to pomoci.
Doplňuji:
jsem rád,že Vám to patrně pomohlo,jinak by ste asi nepalcoval.

Další odpovědi
Jahoda

Nevím, zda tato má rada bude na 100% fungovat, ale mně to pomohlo. Jednou jsem se zde ptala, že mi v mikrofonu něco hučí, hovor se seká, no prostě je špatný. Obdržela jsem radu, že když budu volat, mám si vypnout internet a všechny další aplikace a nechat si jet jen ten program, přes který volám. Jinak vše ostatní povypínat. Nevím, zda to bude i Vám fungovat, ale mně to fungovalo a hovor proběhl bez problémů. Zkuste to a uvidíte. Pokud to nepomůže tak už bohužel nevím… 🙂

hem

Co se týče šumu, ten může mít zdroj kdekoliv po cestě mikrofon, kabel, zvuková karta nebo zesilovač. Je to problém méně kvalitních komponent (menší odstup signál šum). Praskání může vznikat v mikrofonu přímo na membráně, na konektorech, případně při rušení elektrostatickými výboji (viz Jahoda).