T HQ

Pomůžete s výběrem reproduktorů?

Zdravím.
Můj starý reproduktor se zničil a musím si koupit nový. Jak procházím články, tak nevím jestli si mám vybírat podle Hz nebo W. Chtěl bych mít reproduktor, který má dobrý zvuk a zvládl zvuk hry spolu s ostatníma (například YT) současně. Ten starý to zvládal v pohodě a zvuk byl poměrně čistý. Proto bych potřeboval pomoc s výběrem. Mimochodem můj starý reproduktor je Logitech Z313 a za nový reproduktor bych chtěl dát max. 1500 Kč.

Odpovědi
Alesh

Tuhle shitku (https://www.al­za.cz/logitech-speaker-system-z313-d181405.htm) jsi měl? Tak to si můžeš koupit cokoliv v cenové relaci, co sis stanovil, rozdíl nepoznáš. Pokud jde o tvoji domněnku, že reproduktor by měl zvládat zvuk spolu s ostatními zvuky 🙂, tak to tě asi překvapím, ale to není otázkou reproduktoru, ale zvukové karty v PC a ta to zvládá, čili nemusíš mít strach, že koupí nějakých reproduktorů ti to přestane fungovat. 😉
Předpokládám, že když jsi měl 2.1, že bys to chtěl znovu, i když píšeš, že chceš jen „reproduktor“, co třeba toto: https://repro­soustavy-reproduktory.he­ureka.cz/geni­us-sw-hf2_1-1700-v2/?

Dochy

Zdar
Konkrétní značku neporadím… Ale k Tvému „tak nevím jestli si mám vybírat podle Hz nebo W“ – musíš vybírat samozřejmě podle obojího. Ideální je si to vyzkoušet, ale jako ostatní předpokládám že pro Tebe ty podrobnosti nebudou až tak podstatné…
„W“ – potřebuješ kvůli hlasitosti (pokud bude výkon slabý, buď nedosáhneš požadované hlasitosti, nebo to při té hlasitosti bude hnusně zkreslené)
„Hz“ – potřebuješ kvůli rozsahu frekvencí, které uslyšíš. Frekvence mimo rozsah reproduktoru/ze­silovače budou utlumené

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Alesh

V týhle cenovce nekoupíš nic extra, je v podstatě jedno, co si vybereš, super repráky to určitě nebudou, ale svůj účel splní. Pokud nemáš náročné ucho, tak je to fakt jedno. Vyber si, který se ti líbí designově a ty si kup. Pokud je objednáš přes net, tak je můžeš do 14 dnů vrátit, kdyby se ti nakonec nelíbili. Nebo si jich rovnou objednej několik a pak ty ostatní vrať.

T HQ

  • Alesh

Ještě jsem našel tyhle https://www.al­za.cz/yenkee-ysp-2001bk-cerne-d2915564.htm

T HQ

  • Alesh

Děkuji, to ohledně zvuku a zvukové karty jsem nevěděl. Ty reproduktory co jste mi poslali se mi líbějí. Ale co si myslíte o tyto? https://www.czc­.cz/trust-gxt609-zoxa-cerna/307828/pr­odukt