Avatar uživatele
MITKEPEK

Jak se zbavit rušení v PC reproduktorech?

Najednou se začalo v PC reproduktorech ozývat nepříjemné, až otravné rušení. Je to různé praskání a pukání, rychlé, pomalé, nesouvislé. Jeho zdroj se mi zjistit nepodařilo, objevilo se to z ničeho nic. Jak se toho zbavit?

Zajímavá 0 před 1063 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

  1. Zjistit co to rušení způsobilo
  2. Zkontrolovat kabely (někdy repráky bručí když je blbý kontakt)
  3. Sehnat nové reproduktory (pokud jsou to nějaké levnější) nebo dát do opravy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
AlfonzSP

Mohla vyjit nejaka aktualizace ovladace zvuku, ktera mnoha jinym pomaha ale tobe skodi. Pomohlo by ji odinstalovat. Pripadne provest downgrade na starsi verzi. Take muzes reproduktory odzkouset na kamaradcine laptopu, tim potvrdis/vyloucis ze jde o hardwarovou zavadu tech reproduktoru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

U aktivních reproduktorů někdy pomůže trochu začarovat s napájecími kabely, zkus zapojit aktivní repráky do jiné zásuvky než počítač.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
MITKEPEK

podle mě v baráku zapojil někdo nějaký přístroj nebo spotřebič, který nemá v pořádku odrušovací kondenzátor. Jak ale tohle můžu sám opravit, netuším

před 1063 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Pokud je to jedinej rušenej přístroj, tak je otázka jestli to nebude tím přístrojem. Co třeba rádia? Bývají na rušení náchylné. Můžeš zkusit projet všechny rozsahy, jestli někde nenajdeš něco co by mělo alespoň stejný rytmus jako to co slyšíš v reproduktorech. Pokud ne, viděl bych to na repráky nebo jejich šňůry. Pak také můžeš zkusit dát na nástěnku dotaz jestli někdo nezkusil zapnout něco nového nebo neobvyklého s co nejpřesnějším udáním času. Ale mám dost pochybnosti že 1) to tím bude, 2) pokud ano, že někdo bude chtít spolupracovat (tak 30% na ochotu)

Pokud jde opravdu o rušení od přístroje, nejspíš by bylo víc postižených. A nebo jsou Tvé reproduktory výrazně náchylnější na rušení než by měli být (el. mag. kompatibilita má dvě stránky: Rušení přístrojem a odolnost přístroje vůči rušení)

před 1062 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek