frankie

Jak se zbavit mšic bez chemie?

Na šalvěji se mi objevily mšice. Jak se jich zbavím bez použití chemie? Jsou nějaké „babské“ rady co funguje?

Nejlepší odpověď
kropitko

viz moje odpověď u podobné otázky

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-msice

Další odpovědi
anonym

Ja to praktikovala vylouhovanym tabakem-zabiralo!Louhem jsem kropila rostliny.

Bumbes

Mšice nesnáší studenou vodu. já občas napadené rostliny přestříknu ledovou vodou. Rostliny ten šok narozdíl od mšic přežijí. Další věc je dát si pozor na mravence, jsou totiž schopni si mšice přemisťovat na lukrativní stanoviště právě na naše rostlinky.
Také existují na tento problém lepicí žluté proužky, které mšice lákají a hubí.
Pokud jsou rostliny v uzavřeném prostoru (skleník), dají se použít „berušky – slunéčka sedmitečná“. Je to dravý hmyz, který má právě mšice nejraději. Několik desítek ulovených kusů berušek mi vždy dokáže prefektně vyčistit skleník od mšic.
Doplňuji:
RE pro různé zde uvedené roztoky:
zkuste si udělat čaj z babského ucha (šalvěje přeslenité) po ošetření tabákovým, mýdlovým, saponátovým a podobným roztokem…

člověk

slabý roztok z prášku na praní ,nebo jádrového mýdla,z toho mýdla může být silnější