dagry

Jak na mšice???

Vy co tu jste (i vy co jste právě přišli) nevíte jak se co nejrychleji zbavit mšic? Po těch lijácich jsem si dnes všimla, že na balkoně v truhlících mám květinky „obsypané“ těmito mrchami. Mýdlová voda nebo tak něco, alespoň pro zítřek, než zakoupím nějaké jedy.

Nejlepší odpověď
kropitko

Mšice vysávají z napadené květiny šťávu a tím ji oslabují. Rostlina pak snadno umírá díky dalším chorobám a v konečném stadiu umírá. Vhodné a účinné
je nasazení přírodního predátora – slunéčka sedmitečného nebo vosičky Aphidius colemani.

http://www.vi­tejdoma.cz/zah­radnik/rady-zahradnika.6/msice-moznosti-likvidace.9733.html

Mšice – možnosti likvidace
1.Vložte do květináče žlutou desku. Žlutá barva mšice láká a škodný hmyz se proto začne na desku přesouvat.
2.Aplikujte chemické postřiky (hlavně fungicidy) nebo postřiky na přírodní bázi.
3.Postříkávejte mšice mýdlovou vodou.
4.Zkuste vykouřit cigaretami celou místnost, nejlépe celým balíčkem nebo postříkat napadené části vodou, ve které jste nechali vyluhovat cigaretové nedopalky. Cigarety mšicím škodí!
5.Postříkejte květiny vodou s jarem.
6.Účinné je nasazení přírodního predátora – slunéčka sedmitečného nebo vosičky Aphidius colemani.
7.V blízkosti napadené rostliny vysaďte letničku lichořeřišnici, kterou mšice nemají rády.

http://www.cho­vatelka.cz/cho­roby-rostlin-clanek/msice-a-jejich-likvidace-5/

Další odpovědi
panenka

Mšice si dokáží vytvořit obranné látky proti postřiku, který na ně používáte. Proto je dobré přípravky střídat. Ve specializovaných prodejnách jich seženete hned několik. Vyzkoušejte třeba Mospilan a Calipso.

Na trhu jsou také takzvané ekologické výrobky. Mezi ně patří například Neudosan. Ten likviduje kromě mšic také molice, svilušky či třásněnky. Bez problémů ho můžete použít i doma nebo ve skleníku.

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/zatocte-se-msicemi-na-zahrade-djj-/hobby-zahrada.asp?c=A080731_­150647_hobby-zahrada_mrc

mosoj

Používám BIOOL. Složením je to 55% řepkový olej.
Kdysi jsem četl , že je dobré nechat několik dní vylouhovat kopřivy ve vodě a ten výluh potom použít jako postřik. Nikdy jsem to nezkoušel, protože jsem narazil na ten BIOOL.

9 řemesel

Vyzkoušeno a není potřeba žádná chemie, je to již citované sluníčko sedmitečné,ve foliáku perfektně zapracovalo !! Tak snad i jinde.