Jak se zbavit černých mši z rajčat a kytek, nějaké „babské“ rady bez použití chemie prosím

Nejlepší odpověď
Drap

Výluh z kopřiv nebo z tabáku. Neuškodí ani oba dva. Roztokem za pomocí rozprašovače postříkat důkladně i listy ze spodní strany. V několikadenním intervalu několikrát opakovat.

Další odpovědi
hanulka11

pomáhá výluh z kopřiv

johana 56

Jwdenkrát týdně rozmělnit do zalévací konve kostku klasických (vážených) kvasnic a ráno nebo večer zalít i s listy (osvědčeno i jako ochrana proti předčasné plísni u rajčat a okurek).Již uvedený výluh z kopřiv také používám.

anonym

Doplňuji Drapa – výluh z tabáku (tabákových listů) fungoval perfektně i na mšice aleandrů a s těmi mívala mamča problémy každé léto. Také je výborná levandule. Mezi keře růží je dobré nasázet rostlinky a na postřik použít levanduli je také velmi účinné.
No a když všechno selže, tak ještě zbývá ta chemie. V nejhorším to jistí Pirimor.
Já letos rajčata, která mám v závěsech (rostou kořeny vzhůru) a začaly se na nich objevovat mšice, jenom postříkala dvakrát hadicí a je od nich taky pokoj (tedy od těch mšic, rajčata zůstala ☺).