fanatik13

Jak se zbavit mandelinek bramborových bez chemie?

Nejlepší odpověď
Drap

Každodenním sběrem.

Další odpovědi
Kepler

Zlého amerického brouka se vedle mechanického sběru a použití insekticidů zbavujeme i biologickými prostředky (slunéčko, ploštice, entomofágní houby). Za nejúčinnějšího biologického nepřítele je považována dravá ploštice Perillus bioculatus. Jako prevenci je dobré střídat plodiny na polích (brambory či jejich blízké příbuzné vysazovat maximálně jednou za 4 roky).
(wiki)

anonym

Také toto řeším, ale jinak než sběrem se toho nezbavíš.Také nechci na své brambory používat chemii.A tak denně 20 – 30 minut věnuji sběru.

marci1

Nejlépe je posbírat. Údajně je také dobrý přírodní prostředek „Spinosad“. Ve zdroji jsou uvedeny i jiné možné přírodní možnosti likvidace mandelinek bramborových. 🙂
http://www.agro­navigator.cz/de­fault.asp?typ=1&val=­92235