FlAsh_7

Jak se zbavit „kuňkání“?

Dobrý den, poslední dobou se mi zdá, že mluvím tak trochu kuňkavě a nevím co s tím. Nevíte, jak se toho zbavit?

Odpovědi
Kelt

Zdá se ti to, nebo to máš potvrzeno? Namluv si pár vět a poslechni si to. Pak přidej na hlase, moduluj si to , cvič dýchání, mluv třeba pomaleji, rychleji a vždy si ověř, co se děje. Takže metodou pokus omyl budeš zase mluvit normálně. Ale uvědom si, že tato změna projevu, byla něčím způsobena a ty ses s tím nevyrovnal, nebo jsi to přijal tak, že se to projevuje na tvém „kuňkání“ . Může to být různého původu – puberta, studium, problémy v rodině atd.