Avatar uživatele
Amélie

Jak se zbavit hučení PC!!

To zatracený hučení mne neuvěřitelně vytáčí. Ano, můj počítač je již pár let po záruce (rozuměj: není nejnovější), ale co mě uplně štve, je to zatracené hučení.

To je jak v nějaké kotelně!! Nevíte co to hučení způsobuje a jak to napravit či zamezit? (a ano, chápu že je složité poradit, bez přesnějších informací)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, rynek878, iq před 4770 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Já jsem sundal boční stranu PC a vytáhl jsem grafiku,kterou jsem pořádně vyluxoval,to samé jsem udělal i ze zdrojem a chladičem u procesoru,byl jsem ohromně překvapený jak moc se hlučnost snížila a to mám PC taky už nějaký ten rok.Pokud to budete chtít taky vyzkoušet,neza­pomeňte si odpojit PC ze sítě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ve stolním PC je zdrojem hluku větrák ve zdroji, větrák na procesoru a větrák na grafické kartě. Nejlacinější a nejsnazší je výměna ve zdroji. To je za pár šupů a stojí za to si nějakou kačku připlatit za větrák s kvalitními ložisky.

Větrák na grafice je již problém, většinou se jako náhradní díl již nesežene totéž u procesoru. Dají se ale snížit softwarově otáčky a tím se hlučnost sníží. Krátkodobě pomůže i promazání větráčků.
Ke snížení hlučnosti se skříně PC zatlumují tlumícím materiálem. Myslím, že geOrge zde kdysi poptávál typy na vhodný tlumící materiál.
Mně osobně dělá největší kravál větrák na procesoru, ale originál se již nesežene a nějaké provizorní přilepení nějakého jiného již nechci. Větrák ve zdroji jsem nechal vyměnit to nebyl problém. Stejně budu pořizovat nový PC, tento je již pomalý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nesmělý tip – větrák?
Pokud to tak je – co jiného by to bylo – asi
výměna – třeba se už navětral dost a má toho plný kecky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pavluška

často je hlučný větrák zdroje, cd mechanika,… mě například pomohl nový zdroj-
http://pc.itek­.cz/zdroje-do-380w/X9345781-ZDROJ-350W-OEM-ATX

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iq

Jestli mohu také pomoci radou.Největší hluk dělá chladič procesoru.Ten co se dodává s procesorem,je hlučný a mizerně chladí.Když se staví pc,je to vždy první co se vymění.Graf.karta je na 2 místě.Doporu­čím,pokud to není herní pc,dát druhou s pasivním chlazením.Dnes je to minimální výdaj a máte klid.Na 3tím místě je zdroj.Kvalitní značkový zdroj neuslyšíte,jsou i pasivní zdroje.Pokud máte pc kupované vcelku,tak je tam nějaký mizerný.Na něm se vždy šetří.Kupovat nový je ale drahá záležitost.Proto výměna větráku.Já mám skvělé zkušenosti s větráky zn.Noctua .Je to špička a skutečně je neuslyšíte. S tlumící výplní bych byl opatrný.Jsou 2 typy.Jeden zvuk pohlcuje,druhý odráží.Mám dobré zkušenosti s kombinací obou.Ale to už je jen takové doladění a není to zase tak laciné,určitě je účinější výměna větráků a chlazení procesoru.Důležitá poznámka na závěr,čím větší průměr větráku,tím jsou menší otáčky a tím pádem menší hluk!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Retko

Vyluxujte vetrak, pokud to nedelate pravidelne, tak je to dost dobra pricina.

Kazdopadne si myslim, ze to pomuze jen malo. To jsou ty starsi pocitace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jandmil

Vyluxovat větrák, na chvíli to pomůže. Pak zase luxovat a luxovat a lu…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hanakyv

Co se dá dělat s počítačem, který je najednou neskutečně zpomalený? Zapíná se hrozně dlouho, někdy ze třeba na 5 minut zasekne… prostě katastrofa…

Avatar uživatele
Novotttnajan

Také jsem to tak měla a na tom se opravdu nedalo ani pracovat. Hrozně mě to rozčilovalo, a proto jsem si zašla u nás v Brně do obchodu, kde udělají diagnostiku počítače a pak ho případně i opravují. Dostala jsem k tomu dokonce i kafé a v klidu jsem si tam počkala.

Avatar uživatele
Hanakyv

Kde v Brně? Počítač už se téměř nedá ani používat, tak bych to vyzkoušela.

Avatar uživatele
Novotttnajan

Byla jsem v obchodě comfor.cz, mají pobočku i v Brně. Dáte tam notebook a k tomu dostanete poukaz na kávu, tak si tam v klidu zajdete a oni na to mezi tím mrknou.

Avatar uživatele
quentos

pokud se nemejlím, dělá to ventilátor – nechce vyměnit? Ale zeptal bych se radši v nějakým PC servisu.

před 4770 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dzejkob

No původní ventilátor vypověděl službu asi před rokem a byl v servisu vyměněn za fungl nový..

před 4770 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek