David100

výměna grafické karty

do teto sestavy:http://www.al­za.cz/hp-pavilion-p6-2402ec-d392440.htm#popis se chystám vyměnit grafickou kartu za nějakou silnější než je tam teď, pro nějaké hraní her. Jakou grafickou kartu mi navrhujete v rozmezí 3–5 tisíc pro tuto sestavu aby byla plně kompatibilní se zbytkem komponentu ? zdroj bych samozřejmě vyměnil za silnějši. Děkuji :)

Odpovědi
cochee

Podívej, dnes je drtivá většina nových GK kompatibilních s počítači od stáří tak 8 let dozadu až dodnes, vše je na rozhraní PCI-E. Můžeš se soustředit na shodnost verze PCI-E na kartě a na mateřce, nicméně všechny verze jsou vzájemně v podstatě 100% kompatibilní a omezení přenosového výkonu jsou zanedbatelná (asi jako kdysi sběrnice AGP 4× oproti sběrnici AGP 8×). Vybranou kartu si porovnej se svou stávající kartou z hlediska výkonu na nějakém severu, zabývajícím se výkonnostními testy karet, např. zdroj. Jak správně uvažuješ, nová karta může být žravější než stará a vyžadovat lepší zdroj – ale také nemusí.

Zdroj: http://www.vi­deocardbenchmar­k.net/