Jak se zbavím nadbytku soli v pokrmu?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jde o omáčku nebo polívku? Pak stačí dolít vodu a dochutit.
Pokud jde o těstoviny, maso, rýži… tak s tím už asi nic neuděláte.
Příště solte méně, dosolit lze vždycky, naopak už to tak snadné není.

Další odpovědi
anonym

Pokud slo o polevku ma se pridat syrova brambora,presolene maso babicka vychladle namocila na chvili do mleka a dopekla,ostatni nevim,ale asi vyhodit,moc toho uz nenapravime,

Toruk

Zbavit se soli z pokrmu nelze. Je možné- jak píše popelka- jídlo naředit vodou, omáčkou bez soli, nebo jinými potravinami- ničemu to nevadí, když se správně vyladí chuť kořením apd (protože se solí i koření je naředěno)… Totiž způsob by se sice našel, ale byl by to postup pro laboratoř a ne pro kuchyni 🙂 A jídlo by pak bylo o dost míň chutné.
Kdyby šlo o maso: chvíli jej povařit v neslané vodě.

elektrikář

Pokud to lze zředit přidat nakrájenou bramboru uvařit. sul se vtáhne do brambůrek. Jednou jsem tak zachraňoval guláš, Omylem jsem místo papriky použil paprikovou Vegetu Chtěl jsem to mít brzo hotové nakrájel to na malé kostičky. Už to nešlo vylovit. Návštěva
čekala nechal jsem to uvnitř, posypal sýrem,anazval to tajemstvím šefkuchaře.

led

Zbaviť sa nemôžete, len upraviť chuť, podľa návodu popelky a jami. Najlepšie asi bude predstaviť si, že obedujete na mori, potom vám to nebude vadiť 🙂

pondělí

dodat do pokrmu velké množství čili koření,poté přesolenost nikdo nepozná

Michal

Solte méně ,pozdě bycha honit.

cerebro

Velkou syrovou bramboru v tom uvařit a vyndat, ona něco té soli vsákne. Za pokus to stojí, podařilo se mi takto „spravit“ polévky, omáčky, šťávy.