Ametyst

Jak se vyrovnat s tímto sporným faktem (ne)zodpovědnosti?

Výrobce vakcín nenese odpovědnost, vláda nenese odpovědnost, očkující lékař nenese odpovědnost. Ale pokud se nenecháte naočkovat, jste nezodpovědní. 🙂

Nejlepší odpověď
ten který je

Bohužel mnoho lidí považuje vpíchnutí chemikálie do svého těla za něco,jako byl kdysi vstup do KSČ nebo do STB.Tenkrát se takoví lidé cítili vyvolení a těm nezodpovědným znepřijemňovali řádně život.Nečekal jsem že takové sklony mohou mít i lidé,kteří nepoznali totalitu,ale to už je asi o psychologii a na jinou kapitolu.

Další odpovědi
Kepler

Vakcinace není povinná a rozhodnutí je na každém, zda se zařadí do seznamu téměř 50 000 lidí, kteří u nás kovidu podlehi neočkovaní, nebo k pár jedincům, kteří podlehli, ač byli očkovaní. Racionální člověk nemá o čem přemýšlet, iracionální očkování odmítá, šíří bludy a případně věří na chemtrails a škodlivost 5G sítí.

annas

Nechtěla jsem reagovat, ale bohužel, otázka je nepřesně formulovaná.

Zodpovědnost či nezodpovědnost za co? Za to, že vakcína léči, či neléčí, že vláda podcenila pandemii, že nezajistila dostatek vakcín, nebo …? Lékař treba za to, že nevzal v úvahu případné zdravotní problém pacienta a očkoval?

Otázek je hodně. Navíc jde o to, zda jde jen o odpovědnost morální čiprávní.

Jsou očkovaní či neočkovanío pacienti zdopovědni za své zdraví, nebo ohrožují zdraví jiných?

Všechno má rub a líc. Odpovědnost je osobní – člověk odpovídá sám sobě.Takže záleží na úhlu pohledu. Existuje sktuečnost, dále jak ji kdo interpretuje a třetí v řadě je subjektivní pohled.

Jak vyslovil dalajláma

„Držte se tří R: – respektu vůči sobe – respektu vůči ostatním – responsibility – zodpovědnosti za všechny svoje činy.“

Zdroj: https://citaty­.net/temata/zod­povednost/

Drap

Každý si to musí přebrat sám. Je nějaké jiné, vhodnější řešení na základě toho co doposud známe?

Pepa25

Žádný spor není, všichni mají zodpovědnost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Ametyst, Malvína: co pořád o tom mudrujete? Fakta hovoří jasně! No a já JSEM racionální člověk, který zvažuje vše pro a proti. Iracionální člověk je neumí přijmout a věří něčemu jinému, ANO a ještě šíří bludy! Proto ten příměr o chemtrails – to prý nejsou kondenzační stopy z proudových motorů letadel, ale zlí Rusové, Američané, nebo emzáci ničí naší planetu chemikáliemi, morem a bůhví čím ještě…

Malvína

A že ty tak přesně víš, jak moc iracionální jsem a že jsem nic nezvážila. Zvážila dost dobře a dost dlouho, nemysli si… Jenze závěr mám jiný než ty, a to je už špatně. Nemám z tvých příspěvků dojem, že zvažuješ pro a proti, stejně tak to asi ty nevidíš u mě. Nesuď, zrovna u tebe vím, že v hlavě opravdu máš!!!

Pepa25

Víte, co nejsmutnější? Že vás ani nenapadne se pokusit zjevně nepravdivé tvrzení o nenesení odpovědnosti nějak argumentovat nebo nedejbože doložit – automaticky je to pro vás fakt – akorát umíte zaútočit na lidi s jiným názorem.
Dtto alliendrone – jeho odpověď bez argumentů pouze se dvěma urážkami lidí s jiným názorem jsem nahlásil já (asi jako druhou nebo třetí odpověď celkem za poslední rok, co to tu více čtu a odpovídám). Minimální úroveň slušnosti bychom tu měli zachovat, ne?

Malvína

Pepa – Jak mám jako doložit pro tebe nepravdivé tvrzení, že ho nechci, protože svému tělu věřím a neshledávám ho pro mě potřebným?
Pořád píšeš o nějakém útoku, který nikde nebyl. Pokud vím, tvé reakce bývají v tomto směru o dost ostřejší. Zdůrazňuji, že jsem nikde neútočila, to jen ty mas nutkavou potřebu reagovat na každý můj příspěvek ohledně covidu, takže stále útočíš i ty na mě, protože mám jiný názor.

aliendrone

Pepa25 >>> Smutné je, že se dovoláváš něčeho, co sám přehlížíš. Beze studu tvrdíš, že je „zjevně nepravdivé tvrzení o nenesení odpovědnosti“. Nejspíš se budeš dovolávat unijního rozhodnutí o „nesení zodpovědnosti za vakcínu výrobcem“ (podobně jako dezinformační web „Manipulatori“).

  1. Brusel toho už nakecal a vyhlásil TOLIK (ovšem s nulovým PRAKTICKÝM dopadem), že další vágní tvrzení, které má obelhat a ukonejšit lidi nemá ani cenu komentovat (třeba takový boj s „kurvitky“ – úplná NULA).
  2. Fakt, že ti třeba řeknu, že dostaneš ode mě milion ještě NEZNAMENÁ, že ho OPRAVDU dostaneš. Chápeš ten „drobný rozdíl“ mezi planým, bezcenným slibem a REALITOU?

Samotní právníci v situaci vidí velké výkladové konflikty ( https://advokat­nidenik.cz/2021/06/­07/judr-vladana-valisova-nekolik-uvah-k-ockovaci-kampani/ ), takže za takové situace je tvrzení o nějakém převzetí odpovědnosti (Unií, vládou, výrobcem, lékaři) v případě průšvihu přinejmenším KOMICKÁ.

Faktem je, že vakcíny NEPROŠLY úplným testovanáním, potažmo za takové EU NERUČÍ (a tím je z obliga, může blábolit co chce a blbec je ten, kdo tomu věří), viz https://ockova­ni.praha.eu/vak­cina-je-udajne-skodliva/ >>> "– na rozdíl od zemí, které chtěly vakcínu rychle a souhlasily, že ručení převezmou"P (tedy i ČR očkuje NEPROTESTOVANOU vakcínou – a přirozeně NIKDE ani zmínka o převzetí odpovědnosti!)

Nejrychleji má (pokud vím) skončit testování vakcíny Moderna (někdy v říjnu PŘÍŠTÍHO roku), ostatní až v roce 2023!!! Výrobce tedy NEMŮŽE poskytnout záruku a tím převzít zodpovědnost (uklidňující bláboly unijních tlučhubů a jejich poskoků na tom nemohou NIC změnit), ovšem pokud klient i PŘESTO CHCE vakcínu – no tak to logicky „jde za ním“. TOLIK k vytrubovanémiu „převzetí zodpovědnosti“.

Jak píši, ono se toho už NAKECALO (ovšem realita dopadla ÚPLNĚ JINAK!), to ale až s křížkem po funuse. Klidně se kochej představou o „převzaté zodpovědnosti“ výrobcem, ale chci videt xichtík toho, komu chcípne dítě a advokát mu řekne, "NO ANO, výrobce má povinnost (zodpovědnost), ale NE za nehotovou/nepro­testovanou vakcínu – ta byla v tvém případě aplikována na VLASTNÍ TRIKO! :(

Ostatně jak VÁGNÍ je situace ohledně formulování odpovědnosti > https://www.e­ma.europa.eu/en/do­cuments/product-information/covid-19-vaccine-moderna-epar-product-information_cs.pdf – přečti si např. poslední větu odstavce 6.3 anebo já ti ji rovnou napíšu:

„Pokud vakcína není použita okamžitě, za dobu a podmínky uchovávání je odpovědný uživatel.“ Chápeš? UŽIVATEL!! :(
I HODNĚ blbý právník rozseká jakýkoliv pokus o uplatnění „zodpovědnosti“ za vakcínu na kusy s prstem v nose při podobných „jasných formulacích“.

TAKŽE se ptám – KDE/KDY z legislatviního hlediska (jakékoliv jiné „kecy“ NEMAJÍ CENU) převzali výrobci, vlády, lékaři ZODPOVĚDNOST za vakcínu?

Jinak má odpověď byla (přirozeně – viz její smysl) bez argumentů, ale chápu že si stěžuješ. V bezbřehé záplavě ARGUMENTACE ve TVÉ odpovědi se doslova utápím, NJN, umíš. ;) :D

A že jsem „někoho urazil“? KOHO? Že DEMENTY nazývám DEMENTY? A JAK by sis asi představoval, že bych je měl nazývat? Bylo by lepší snad místo slova DEMENT použít „intelektově hendikepovaný mentální insufucient“ NEBO snad je mám nazývat „Perlami zdola neohraničené inteligence“? Považuji za SPRÁVNÉ nazývat věci PRAVÝM jménem, nějaké okecávání může uvést někoho v omyl. ;) :D :D

No dobrá, nechme toho, já nikomu NEBRÁNÍM ve vakcinaci. Ať se klidně kdokoliv kdo chce nechá naočkovat pro mě za mě třeba kyanidem. Každému co jeho jest, jak praví Písmo. JEDINÉ co nechci je za to NÉST odpovědnost a především nechci být DISKRIMINOVÁN kvůli odmítání se stát testovacím králíkem (A VÍME, že diskriminovat někoho ti nedělá problém, že? viz závěr mé odpovědi zde https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nechate-se-presvedcit-a-ockovat-se-kdyby-to-melo-zachranit-zivot-nekoho-druheho?_fid=t9zv ). ;) :D :D

annas

Ametyst,

neuvedla jste ,za co kdo nese zodpovědnost? Výrobce – za kvalitu vakcín? Vláda – za jejich distribuci? Lékaři za vhodnost očkování?

Nenaočkovaní jsou nezodpovědní k sobě, nebo k ostatním?

Malvína

Velmi inteligentní považovat odmítače očkování za iracionální a automaticky k nim připsat, že šíří bludy. Zas a opět stejná označení těch, kteří ho prostě nechtějí ze svých důvodů. Třeba protože si myslí, že ho jednoduše nepotřebují a svému tělu věří na maximum (což zde doposud snad ani nebylo zmíněno). Zbytečný škatulkování. Zvláštní, jak ti, kteří se očkovat nechtějí, se nijak “nepouští” a nenazývají zaočkovance iracionálními. Asi by bylo na čase pochopit, že každá strana má dvě mince, 100 lidí – 100 názorů. Ale vidím, že neočkovaní jsou pro zbylou většinu prostě hloupí, nezodpovědní a chodící konspirační teorie.

Ametyst

Keplere, racionální člověk právě přemýšlí a zvažuje pro a proti. Pozná, kdy je tlačen na jednu stranu. Kdyby byly ty výhody očkování jasné a zřetelné, nemusela by vláda vymýšlet jakési kampaně, represe, nebo naopak se podbízet výhodami. Je vždycky dobré si poslechnout i druhou stranu. Jenomže tady skoro žádná není, a to je divné.

Ametyst

Aliendrone: Pikantní na tom je, že ti, co dělají rozhodnutí, jsou špičkově placeni právě i kvůli té zodpovědnosti, kterou pak popírají. 🙂

aliendrone

Ametyst>>> Nepřekvapuje mne, že zmizela má odpověď, máme přeci svobodu slova a názorů a můžeme je hlásat jak je nám libo (POKUD jsou to ty „SPRÁVNÉ“ názory)! Nic nového pod Sluncem, tohle už znám, vyrostl jsem v tom. :(

Úplně mě drtí fakt, že i lidé kteří něco pamatují můžou plkat nesmysly, jako kdyby ztratili paměť. :(

Keplere, víš že u nás NIKDY žádná totalita nebyla? Víš že jsem vždycky byli svobodní a mohli jsme kdeco? NO FAKTICKY, plyne to z tvé odpovědi! :)
Nemusíme se nechat očkovat, pravda. Ovšem pokud nedostaneme např. covidpass apod. „DOBROVOLNĚ“ nepřistoupíme na další ústrky, tak si důsledky (jako že tohle nebudeme smět, támhleto nebudeme moci atd.) poneseme „DOBROVOLNĚ“ sami, že? ;) :D :D

Tywoe – co si to vůbec dovoluješ reptat na minulý režim? Nutil tě snad někdo s pistolí u hlavy volit „kandidátku národní fronty“ (potažmo tedy komunisty)? He? Možnost xindly nevolit tu byla, přirozeně s patřičnými důsledky. Stejně „DOBROVOLNÁ“, jako dnes očkování. :D :D :D

A ohledně „racionality“ myšlení, tak jako dokonalou ukázku, přímo vzorový příklad uvádím:
ANO, nechám se očkovat vakcínou, kterou nepotřebuji.
ANO, nechám se očkovat vakcínou, která NIC neřeší, bo virus mutuje rychleji.
ANO, nechám se očkovat vakcínou, která mi stejně nezaručí, že neonemocním.
ANO, nechám se očkovat vakcínou, která mi nezaručí, že i když onemocním, tak neumřu.
ANO, nechám se očkovat vakcínou, která ze mě může udělat mrzáka a dokonce mě i zabít! :D :D :D

No tomu říkám racionalita myšlení, tzv. „pokrokový model 2.0“. Ale nic překvapujícího, venkoncem co čekat, když se dožaduješ NEPŘEMÝŠLENÍ > „Racionální člověk nemá o čem přemýšlet…“. V takovém případě (hlavně NEMYSLET!) to dává smysl. ;)

Ametyst

Aliendrone, tady jsi uhodil hlavičkou o hřebíček. Teda co to kecám- hřebíček na hlavičku. Když čtu, jak se lékaři, kterým není dopřáno mediálního sluchu, vyjadřují k vakcinám, zadává to mnoho dalších otázek. Zkus si v téhle době přestat přemýšlet. 🙂 Takoví lidi musí mít skvělý život, stačí jen slepě věřit. Musí se jim hezky spát s tou slepou vírou ve stát a instituce.

Malvína

Aliendrone – Dík, dík, dík. Jak prosté to vlastně je, že? No asi jen pro nás. Skvěle řečeno.

Ametyst

Drap: Dokonce ani experti se netají tím, že jeden s druhým nesouhlasí. Skeptické hlasy nebývá navíc moc slyšet a nejsou mediálně žádané. Moc se nediskutuje, víc se nálepkuje.

Drap

To samozřejmě vím. To že experti se navzájem neshodnou, ukazuje jen na to, že všichni ostatní, pokud nejsou ti experti mají obtížné rozhodování. Já osobně nevím a neznám žádný rozumný a spolehlivý způsob, jak tyto věci řešit. Musíme se smířit s tím, že naše poznání nám doposud neumožňuje řešit to nějak jinak,

L.G.

Co se dá dělat, je to holt na vlastní čest a svědomí 😊

Ametyst

🙂 Pamatuji se, jak písničkář Jarda Samson Lenk vzpomínal na vojnu, a měl problémy s některými rozkazy. Prý slýchal: Splňte rozkaz, a potom si stěžujte. 🙂 Jak si stěžovat, když jste mrtvej. “