xiperio

Necháte se přesvědčit a očkovat se, kdyby to mělo zachránit život někoho druhého?

Dnes po přečtení článku na Seznamu a pak pár diskuzí je mi hodně smutno. Ono ten virus je taková velká shnilá řepa. Kdyby se kočička nebo dědeček ulejvali, tak ji prostě nevytáhnou. Musí táhnout (obrazně) za stejný provaz. Argumentace, já jsem mladý silný, s dobrou imunitou, mě se nemůže nic stát, je fakt s prominutím sobecká. prý se mne to netýká. Ale až se začne týkat, nebude už pozdě. Imunita je věc vrtkavá, nikdo neví jak na tom skutečně je. Pokud nebude proočkovanost, tak nás ta imunita tzv. silných jedinců nezachrání a virus bude mít vždycky navrch. A zdraví a život je to nejcennější co člověk má.
Opravdu mne dost udivuje, jak někteří argumentují horečkami, bolavými rameny, nespavostí. Ale co to je proti tomu, že tu už nebudeme, nebo ztratíme někoho blízkého. Kdyby se neuzákonilo očkování na záškrt, černý kašel, dětská obrna apod, tak to tu máme ještě dnes a kdoví jak by jsme dopadli. Buďme rádi, že už je věda na takové úrovni, že si můžeme dovolit proti tomu zmetku (covid) účinně bojovat a bránit se.
Je pravda, že tomu kdo covid neprodělal, nebo s ním přímo nepřišel do styku, těžko se mu to vysvětluje.
Ale za mne: I kdyby to mělo zachránit pouze jeden život, tak to za to stojí. Když si to řeknou i ostatní, tak se může klidně stát, že to bude život můj.

Nejlepší odpověď
Drap

Nenechám se přesvědčit, jsem už naočkován

Další odpovědi
elkon

Já žádné hloupé články nečtu a mám za sebou obě dávky v pohodě. Žádný problém, jen trochu pobolívalo rameno. To je u každého očkování normální. Druhý den už to bylo OK.

Pepa25

Očkování je dobrovolné, protože COVID naštěstí není záškrt a spol. Takže každý se musí rozhodnout sám nebo na základě konzultace s lékařem.
Už A. Smith totiž uváděl, že největší blaho společnosti vzniká, když jednotliví lidé maximalizují své úžitky. Samozřejmě občas to neplatí, a to když vznikají externality nebo efekt černého pasažéra. To se nejlépe řeší ekonomickými nástroji. Takže v tomto případě je to jednoduché: kdo se nenaočkuje, ať dál chodí na testy a pokud pro to není zdravotní důvod, ať mu je pojišťovna neproplácí. To mi přijde férové – a hlavně maximalizující užitek celé společnosti.

P.S. Nedávno jsem se tu neutrálně zeptal na důvody odmítání a vyvolalo to pěknou bouři. Připravte se, že se na vás za vaši motivaci někteří (hlavně dámy) pěkně sesypou 😉

aliendrone

Trochu chápu tvé starosti (předpokládám DOBRÝ úmysl) ale…
Ze všech stran se na nás sypou argumenty „pro“, argumentace „proti“ prakticky NENÍ připuštěna. Srovnávat klasické očkování (černý kašel apod.) s GENOVOU MANIPULACÍ je HODNĚ slaboduché.

  1. Je vakcína účinná? Pouze omezeně.
  2. Vyřeší očkování problém? Nevyřeší, virus mutuje RYCHLEJI a i když by se celá populace proočkovala, STEJNĚ tu zůstane.
  3. Známe DLOUHODOBÉ účinky vakcíny – na co se přijde třeba pod 10–20 letech? NEZNÁME, zato již tutově víme, že „bezpečná vakcína“ již DOST do té doby zdravých lidí TĚŽCE poškodila a dokonce i ZABILA! (a neumíme určit, KDO bude jak reagovat).

BTW – dítě, které umře na Covid by easy umřelo i na cokoliv jiného, třeba na rýmu (pokud je to takový chcípak), tak jako ostatně každý takový.

Ať se nechají očkovat ti co chtějí podstoupit rizika a přijdou jim „přijatelná“. Chápu dinosaury, kteří to tak jako tak mají „za pár“, že pro ně riziko bodu 3 (horizont 20let) je bezvýznamné (navíc prý vakcína snižuje komplikace/průběh při onemocnění PO OČKOVÁNÍ), co ale NECHÁPU jsou vymyté mozky těch mladých. No, přírodní zákony selekce slabých, hloupých atd. naštěstí FUNGUJÍ a to bez ohledu na luidskou blbost. Takže tak nebo tak, VŽDYCKY DOBŘE. A o to jde, no ne? ;) :D :D

Pokud jsi to ještě nepochopil (vocogo), tedy že covid je především PERFEKTNÍMU záminka pro VELICE důkladné oškubání střední třídy (zájem globálního kapitálu) spolu s možností pro politiky k otevření doposud nemožných rozpočtových machinací (lidově zlodějen), tak NEMÁ cenu žádná diskuze.
Namátkou ti pošlu odkaz, pobav se > https://youtu­.be/yT9U7oe8vQk :D :D :D

BTW – podívej na „argument“ Pepy25, MUSÍM ho vypíchnout, přijde mi to doslova SIGNIFIKANTNÍ: „… kdo se nenaočkuje, ať dál chodí na testy a pokud pro to není zdravotní důvod, ať mu je pojišťovna neproplácí.“

Víme JAK to chodí, „neporoplácením“ to začne a čím tohle KONČÍ si DOVEDU představit, vlastně si VZPOMENOUT (již jsem zažil). :(

PŘESNĚ TAKHLE vypadá typická argumentace „progresivistů“ (pro mně ale NENÍ novinkou, již jsem ho ZAŽIL) >>> „Buď DOBROVOLNĚ budeš klečet před Stalinem NEBO S TEBOU ZATOČÍME DOBYTKU!!!“ :( :( :(

ten který je

Nechte to na svobodné vůli člověka.Manipulace na city nikoho nezajímá.

Emefej

Už jsem očkován. Nikdo mě přesvědčovat nemusel, šel jsem se dobrovolně.

Ametyst

Mně je zase smutno z toho, že se vůbec nepočítá se zdravými lidmi: byli zavíráni doma, jako by byli nemocní. Pak po nich něco chtějte při té jednostranné nalejvárně.

Rokio

Jsem už plně naočkovaný. Rozhodl jsem se pro to dobrovolně a nemělo to žádné negativní účinky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Pro Aliendrone: to je moc pěkné co jste tu napsal. Ale neodpověděl jste na mou otázku. stačí říct ano nebo ne. Za mne. I kdyby jsem musel chodit na očkování každého půl roku a ruka mne bolela celý týden tak půjdu. A víte proč? Protože to někomu může pomoct od těžkého průběhu nebo smrti. Může to být třeba můj soused nebo někdo koho vůbec neznám. A to je ten důvod. Já to vydržím. Třeba si to tak řeknou i ostatní. Nemám rád alibistické argumenty,že není prokázáno nebo malá účinnost, nebo stejně by umřel na něco jiného apod. Schválně jsem uvedl :MŮŽE POMOCT". Třeba to bude jeden s tisíce nebo z milionu. Nebo nestojí mi to za tu námahu?

aliendrone

xiperio>>> Striktně máš pravdu – neodpověděl jsem (jsem se domníval, že smysl mé odpovědi je jansý), tudíž NE, nenechám se očkovat dokud to jen půjde. (Proč také, už mám Covid za sebou a případný další také přežiju [jsem přesvědčen]!) U mě NENÍ důvod riskovat vakcinaci (případné nežádoucí účinky (i SMRTELNÉ).

Přirozeně tvůj postoj chápu jako altruistický, v pořádku, to tě šlechtí (bez ironie, kdybys snad měl pocit). Nicméně já necítím nutnost riskovat zdraví/život (zvláště pokud to není JASNĚ prokazatelné, že bych tím POMOHL). Mám prostě dost starostí sám se sebou, abych rozumně přežil, nemohu si hrát na dobroděje a „zachraňovat svět“. MUSÍM hlavně PRACOVAT, víš? Dobrodějové (především ti erárem placení) nás neuživí. Kdybychom všichni dobrodějovali a NIKDO by stát „nekrmil krvavými daněmi a poplatky“ (jako třeba já), Z ČEHO by dobrodějové žili? ;) :D :D

Já se tudíž kloním k názoru, že ten, kdo TAK JAKO TAK to má na vlásku by MĚL umřít. Jak moc mu podle tebe pomůže to, že dnes neumře na Covid, ale zítra na chřipku nebo rýmu (když je takový chcípák)? A JAK to pomůže společnosti ŽIVIT a vyhazovat neskutečné prostředky na takového člověka? Který (pokud Covid nepřežije) TAK JAKO TAK brzy zemře? Nebylo by lepší takovou „živou mrtvolu“ netrápit, neléčit, nechat umřít pěkně v souladu s přírodou a tím ušetřit statisíce, miliony (a v celkovém součtu hafo miliard!), které bychom mohli investovat do školství, infrastruktury, zdravotnictví, důchodů… Co ty na to? ;) :D :D

Ametyst

Často ma člověk dojem, že covid nenapadá plíce, ale mozek.

xiperio

pro ten který je: jen jsem chtěl, jak by jste na mou otázku odpověděl. Pokud nechcete odpovídat, je to Vaše věc.

ten který je

Už jsem dostatečně odpověděl.

xiperio

Pro Pepu 25 Ale otázka zněla jinak.

xiperio

Budu velmi rád když se na mne dámy sesypou. Ale víte jaký jsou nejtěžší chvíle rodičů? když se dívají na své trpící dítě a nedej Bože do jeho hrobu. Pro lepší bradu, prsa, břicho, či naondulovanou hlavu by daly cokoliv. A podstoupily by kdejakou bolest.