jirka F

Jak se vypořádáváte s nevyžádaným reklamním telefonátem?

Rádi si popovídáte?Nebo hned zavěsíte?

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
Kepler

Neznámá čísla vůbec neberu.

Další odpovědi
Hlada

Bez problému si s kýmkoli popovídám. Má telefonní čísla jsou veřejná.

Rokio

Takový hovor ihned ukončuji. Řeknu, že nemám zájem.

Ametyst

Nejdřív se zeptám, odkud mají mé telefonní číslo. Potom řeknu, že lituji, že nic kupovat nebudu, protože zubař byl rychlejší.

Arne1

Pokud mám chvíli času a například neřídím, tak si klidně pokecám. Nikdy nevím, kdo a proč volá. Může to být třebaas placený průzkum (už se mi stalo). Na časté nabídky investování odpovím popravdě že spolupracuji s firmou která se tím zabývá. Totéž energie. Nabídku telefonu mi nedají, protože tarif Vodafone OneNet je moc dobrý.

jáára

Ale jo, vidím kdo volá, mám na to Google telefon, tak buď to zvednu a pokecám, nechám si to všecko vysvětlit a pak odmítnu, nechám se vyřadit z databáze. Jindy zvednu a položím.

PepasAvalonu

S nimi se nebavím, buď závěšuji nebo hned řeknu, že nemám zájem. Párkrát se mi stal, že jsem s nimi telefonoval delší dobu. Jedna holka (T-mobile) mě ani nepustila ke slovu, skoro pět minut neustále o něčem mluvila o různých nabídkách, výhodách a mluvila vážně ryhhle, skoor bez pauz mezi větami a pak po těch minutách se na něco zeptala, a já si ani nevybavoval, co všechno řekla a pak čekala, že ji na to něco odpovím. Jindy zase ti prodejci se s vámi baví tak, aby vás do toho nepozorovaně vnutili, nenápadnými otázkami a podobně i to se mi stalo. A jednou jsem jen řekl (opět T-mobile), že bych mohl mít zájem, protože jsem chtěl vědět, co se z toho vlastně vyvine a navíc jsem si říkal, proč nepokecat. No s ničím jsem nesouhalsil a ona (zase ženská) už se hned pak ptala na adresu, kdy by mě zastihla doma a kdy to chci poslat atd. A to jsem chtěl jen vědět, oč jde a ona už chtěla všechno tohle, aby uzavřela nějakou smlouvu.

Na svém osobním mobilu většinou cizí čísla neberu – když nějaký telefonát předem neočekávám. Protože vždy je to nějaká nevyžádaná reklama, marketing, omyl nebo hlavně T-mobile ze soukromého čísla.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

Keplere – tvoje číslo nemá tvůj doktor ? Také se mi stalo že mi volala lékárna, že je nesrovnalost v recepisu.

jirka F

Dobře Keplere, ale co když ti budou volat třeba z lékárny že ti například dali špatně léky.

Kepler

Tam moje číslo nemají. Vlastně jednu výjimku mám: když očekávám dodání balíčku kurýrem. Jinak si zpětně ověřuju volající čísla, jsou na to webové stránky. Skoro vždy se jedná o otravy, kteří něco nabízejí a taková čísla si hned blokuji.