Kelt

Jak se v tomto případě zachovat?

Kolega mi půjčil knihu, mluvili jsme spolu telefonicky v době, kdy se měnil čas. Pak šel do nemocnice a dohodli jsme se na tom, že ji mu ji vrátím a nechám si ji v práci. Dnes jsem bohužel zjistil, že zemřel. Jak se v takovém případě postupuje? Mám si knihu ponechat a pozůstalé neobtěžovat, nebo knihu vrátit? Máte někdo v tomto ohledu zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Kniha sice není nic obzvlášť cenného, ale pro klid svědomí bych se pozůstalých zeptal, jestli jim mám knihu vrátit. Pokud by na tom netrvali, tak bych si nechal.

Další odpovědi
Speed77

Záleží, jestli je nějak cenná. Já bych ji vrátil nebo se o tom minimálně zmínil a zeptal se, jestli ji nechtějí vráti. Ale rozhodně bych je tím neobtěžoval teď, ale až je potkáš nebo za několik dní až týdnů. Teď je asi nebude nějaká kniha moc zajímat.

Nassin

Nechal bych si jako vzpomínku a památku na kamaráda.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.