Etynka

Jak se usmířit s rodiči?

Dneska jsem vylila rodičům na počítač čaj (ten počítač byl nový a stál 20 000) a oni jsou naštvaní, taťka tolik ne ale jeho manželka hodně co mám dělat ?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Dát peníze, opravit nebo koupit nový. ;) Samozřejmě pro usmíření omluva a správná konverzace… schválně jsi to asi neudělala, takže je to sice blbý, ale stát se může. Mrzí tě to, mrzí, takže by zákonitě měli prominout. Pokud si nemůžeš dovolit finanční nápravu/odškodnění (což ani v rodině kolikrát není nutné, obzvlášť u nehod), naprav to jinak, udělej pro ně něco. Třeba jen nějaké gesto.

A to cos přesně polila? Notebook, PC – a když tak co konkrétně, klávesnici? Politá klávesnice není konec a to rozhodně nebude drahé.

Další odpovědi
Filip84

Podívej se, počítač je politý, a to mu nikdo nevezme. „Odlít“ se to nedá.

Předpokládám, že jsi polila laptop (vyjadřuj se, příště, pregnantně, i Tvůj placatý mobil je „počítač“). Pokud jsi ho okamžitě vytáhla ze zdroje a vyjmula baterku, na 90% to půjde opravit a rozhodně to nebude oprava za půlku ceny toho laptopu. Prostě se to vyčistí, a to většinou stačí. Pokud jsi nevytáhla zdroj a baterku (jedno nebo druhé nestačí!), nebo vytáhla, ale ne okamžitě, ani tak nemusí být škoda vysoká, leč pravděpodobnost je tam vyšší. Tak nebo tak je určitá pravděpodobnost, že je po laptopu, nicméně pravděpodobnost nerovná se jistota.

Pokud máš peníze, já nevím, z brigád, od prarodičů, co já vím odkud, tak je rodičům dej na tu opravu. A je jedno, jestli je to tisícovka, dvě, nebo třeba pětistovka – jde o princip, gesto.

Pokud peníze nemáš, tak projev snahu to nějak vynahradit: půjdeš na brigádu, a něco z toho, co vyděláš, dáš rodičům na opravu toho laptopu. Uděláš doma něco navíc – naštípáš dřevo, co já vím, co je u vás potřeba, a jak to máte zařízené.

Kde je vůle, je i cesta.

Mravenec

Omluva a pokud nemáš finance, což zřejmě ne, snaž se koupit nějakou pozornost, dámě květinu a tátovi, co má rád.

Drap

Omluvit se a zaplatit opravu.