zjentek

Jak se stát lovcem meteoritů?

Chci nacházet meteority, nic víc.

Odpovědi
Kepler

Musíš sledovat, kde co spadne a naučit se je rozeznávat. Jinak je to jen náhoda. Když to bouchlo nad Čeljabinskem, hned se našlo hafo místních amatérů, protože si mysleli, že na tom mohou vydělat. Jinak skutečnou cenu mohou mít jen meteority „s rodokmenem“ tedy takové, jejichž pád byl zaznamenán a ví se podle jejich dráhy a rychlosti, odkud přilítly. Jinak většina meteoritů je železo-niklových a ty se dají zjistit detektorem kovů.

Lamalam

Čerstvé se nejlíp hledají na ledovci. Postav si bivak v Antarktidě a čekej. Ty starší jsou věcí náhody, hodně pomůže studium starých pramenů.

Drap

Začíthledat, nic víc a nic míň