Noeli

Jak se rozhodnout na jaký obor?

Nemůže se rozhodnout jestli mám jít na pekaře nebo cukrářku. Tak se chci zeptat jak jste si vybrali obor vy?

Odpovědi
Justin1

Neumím porovnat, ve kterém z těch oborů si víc vyděláš, ale viděl bych to spíš na pekaře. Pekař vyrábí základní potraviny pro každodenní život, tudíž je víc potřebný než cukrář.

kurec

Na random.org zadat jako minimální číslo 1 a maximální číslo 2 a pak to nechat vygenerovat a to co ti to vygeneruje pak rozhodne o budoucnosti.

elkon

To musíš vědět ty, co tě baví, poraď se s rodiči, tady tě nikdo nezná, nemá smysl se tu ptát.

JežíšKristus

*který

dubraro

To jsou natolik příbuzné obory, že je to skoro jedno.
Já jsem věděl dobře, co chci studovat, jenže tehdy byla jiná doba. O tom, co budou děti moci studovat nebo se vyučit, rozhodovaly politické postoje nebo původ rodičů.

Lgee

Z otázky neni zrejme zda si holka či kluk (pekar/cukrarka) pro holku je lepsi cukrarka pro kluka pekař, pokud práci nechceš dělat, je to jen na studium a budeš pokracovat dál tak bych si vybral to co je jednoduší.

Kelt

Pekař peče pořád, ale cukrář, pokud je dobrý tak mi může v určité době hodně přivydělat. Ale na druhé straně ušetříte za pečivo. A pak chleba se nepřejíš, ale cukroví ti možná poleze krkem. A taky zvaž, kde bys měla místo, jak je to daleko a pod. Rozhodnout se musíš sama.